Netbooki w Vobis – wysoka wydajność w małym rozmiarze

Małe, przenośne komputery podbijają rynek IT i zdobywają uznanie coraz większego grona użytkowników. Są to urządzenia o niewielkiej wadze i wymiarach, a ponadto w dużo niższej od klasycznych laptopów cenie. Z myślą o coraz większym zapotrzebowaniu na tego typu sprzęty, na wakacje, firma Vobis rozszerzyła ofertę netbooków, dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Lato to okres wakacyjny, w którym większość z nas udaje się na wyczekiwany, dłuższy wypoczynek. W dzisiejszych czasach komputer stał się integralną częścią naszego życia, zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym. Przed wyjazdem warto więc wyposażyć się w sprzęt, który jest lekki, mały i można go ze sobą zabrać wszędzie – takie właśnie są netbooki. Są to urządzenia, których zadaniem jest przede wszystkim spełnienie funkcji takich jak: surfowanie po Internecie, czy korzystanie z multimediów. Powstały one z myślą o osobach, którym komputer towarzyszy często w podróży i wystarcza do najprostszych czynności. Projektując tego typu sprzęt, producentom zależało na znacznym zmniejszeniu jego wagi oraz gabarytów, co doprowadziło do stworzenia urządzenia, które stanie się idealnym i niedrogim towarzyszem każdej podróży.

Dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy podróżują w niekomfortowych warunkach, najlepszą propozycją będzie netbook HP Mini 2140. Posiada on trwałą, aluminiową obudowę, dzięki której nie będzie on tak podatny na uszkodzenia zewnętrzne. W obudowie zamknięty jest ekran o przekątnej 10,1 cala. HP Mini 2140 zawiera mocną kartę graficzną Intel GMA 950, o pamięci do 128MB oraz 1GB pamięci operacyjnej RAM, co pozwoli na płynne posługiwanie się np. oprogramowaniem graficznym, czy multimediami.

Dla użytkowników, którzy cenią sobie styl i elegancję również w małych komputerach, godne polecenia są netbooki Samsung N120 oraz Samsung N310. Oba posiadają procesor Intel Atom N270 1,6 Mhz oraz 1GB pamięci operacyjnej. Urządzenia mają wbudowaną kartę sieciową oraz bezprzewodową kartę WiFi 802.11 b/g, interfejs Bluetooth, czytnik kart pamięci oraz kamerę internetową 1,3 Mpix.

Oferta Vobis poszerzona została ponadto o netbook, zaprojektowany specjalnie z myślą o kobietach, Asus EeePC Seashell – zainspirowany kształtem morskiej muszli. To ultra-mobilne urządzenie, które przy wadze zaledwie 1,27 kg zapewnia do 10 godzin pracy na baterii. Posiada m.in. 10.1” wyświetlacz, dysk twardy 160GB i wbudowaną kamerę internetową 1,3 Mpix. Netbook zawiera w sobie wszystko to, co potrzebne jest do swobodnej pracy i komunikacji.

Netbooki HP Mini 2140, Samsung N120 i N310 oraz Asus EeePC Seashell, dostępne są w salonach Vobis w cenach, odpowiednio: 1599 zł, 1899 zł, 1999 zł i 1899 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu