Mercedes wybrał VT-SOFT

VT-SOFT, spółka zależna TETY, wygrał przetarg na obsługę kadrowo-płacową pracowników nowej fabryki Mercedes-Benz Manufacturing zlokalizowanej w węgierskim Kecskemet.

Wygrana to efekt decyzji Daimler AG, która postanowiła zlokalizować na Węgrzech nową fabrykę zatrudniającą do 2500 pracowników. Koszt inwestycji szacowany jest na 800 mln EUR. Produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w 2012 r.

Jednocześnie z decyzją o budowie, Daimler AG rozpoczął poszukiwania partnerów inwestycji. Niemiecka firma postanowiła zlecić firmie zewnętrznej obsługę systemu kadrowo-płacowego na zasadzie outsourcingu. – Jestem bardzo dumny, że VT-SOFT został doceniony przez tak poważnego partnera jak Daimler AG. Zostaliśmy wybrani jako firma z największym doświadczeniem w outsorsowaniu płac- komentuje Juliusz Żukowski, prezes VT-SOFT.

Obecnie VT-SOFT pracuje nad zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, które będę wspierać realizację usługi. Po uruchomieniu systemu, VT-SOFT będzie automatycznie otrzymywał dane niezbędne do przygotowania listy płac z centralnego systemu HR Daimler AG.

Przypomnijmy, że VT-SOFT trafił do Grupy Kapitałowej TETA w maju 2008 r. TETA przejęła 86% akcji węgierskiego producenta oprogramowania 31,5 mln zł. Przedmiotem działalności spółki jest przede wszystkim produkcja, wdrażanie i opieka nad programami do zarządzania kapitałem ludzkim, outsourcing kadrowo –płacowy, projekty dedykowane dla instytucji rządowych oraz programy do zarządzania instytucjami administracji publicznej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu