Energoterm i PBDiM wymieniają system ERP na MS Dynamics NAV w ramach programu Microsoft Dynamics MOVE

Toruńska firma Energoterm (www.energoterm.pl), budująca i modernizująca drogi, sieci cieplne, wodociągowe i kanalizacyjne oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów (PBDiM) ze Świecia (www.pbdim-swiecie.pl), są kolejnymi firmami, które w ramach programu Microsoft Dynamics MOVE dokonały migracji z używanego od lat systemu Dynamics GP na system Dynamics NAV.

Migracji systemów dokonali specjaliści z Solemis Group SA, lider programu Microsoft Dynamics MOVE i wieloletni partner Microsoft i ekspert w dziedzinie zarządzania procesami i efektywnością przedsiębiorstw.

Obydwie firmy od kilku lat z powodzeniem wykorzystywały system klasy ERP – Microsoft Dynamics GP. Decyzję o migracji na nowoczesny i o większych możliwościach funkcjonalnego rozwoju wraz z rosnącymi potrzebami klientów – system Microsoft Dynamics NAV, obydwie firmy podjęły gdy pojawiła się bardzo korzystna możliwość skorzystania z programu Microsoft  Dynamics MOVE.

Po migracji na Microsoft Dynamics NAV, w obydwu firmach wykorzystywane są takie same moduły: finanse i księgowość, środki trwałe, sprzedaż i logistyka, zakupy i magazyn oczywiście z możliwością wykorzystania wszystkich pozostałych modułów  dostępnych w systemie. Energoterm ma licencje na 14 jednoczesnych użytkowników, a PBDiM na 15 użytkowników.

Specjalnie na potrzeby Projektu MOVE firma Solemis przygotowała zestaw narzędzi i środków ułatwiających i przyspieszających migrację, co daje Klientom wymierne korzyści.

Jedną z nich jest migracja otwartych transakcji, co oznacza, że firmy decydujące się na udział  w projekcie, mogą wymienić system w dowolnym momencie, nie czekając na koniec roku finansowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu