APC przedstawia zasilacze MGE Galaxy 3500 dla małych centrów danych i środowisk przemysłowych

Firma APC by Schneider Electric poinformowała dziś o wprowadzeniu na rynek nowego modelu zasilacza MGE Galaxy 3500 – innowacyjnego, trójfazowego UPS-a o uniwersalnym zastosowaniu. Wyposażony w optymalną podstawę i solidną obudowę, MGE Galaxy 3500 przeznaczony jest dla szerokiej gamy aplikacji w segmencie mocy od 10 do 40 kVA – od małych centrów danych i pomieszczeń elektrycznych po środowiska przemysłowe o wysokich wymaganiach.

Bazując na wymienialnych „na gorąco” akumulatorach, MGE Galaxy 3500 redukuje czas przestojów, zwiększa efektywność pracy oraz zapewnia skalowalność środowiskom IT i pomieszczeniom elektrycznym. Zaprojektowany w sposób umożliwiający instalację wielu aplikacji na niewielkiej podstawie, MGE Galaxy 3500 maksymalnie wykorzystuje przestrzeń dostępną w ciasnych pomieszczeniach, nawet tych bez dedykowanej przestrzeni IT. Topologia on-line o podwójnej konwersji, krytyczna dla kontroli procesów zachodzących w pomieszczeniach przemysłowych i elektrycznych, oraz aplikacje automatyzujące proces kontroli, zapewniają zerowy czas transferu i doskonałą regulację. Z kolei możliwość ustalania poziomu wydajności lub nadmiarowości równolegle dla nawet czterech jednostek pozwala na elastyczną rozbudowę systemu.

MGE Galaxy 3500 szczególnie dobrze adaptuje się w wymagających środowiskach przemysłowych. Dzięki solidnemu wykonaniu ze wzmacnianych stalowych płyt – dwumilimetrowej od frontu i płyty NEMA 12/IP51 od góry – UPS chroniony jest przed brudem, płynami i nieostrożnym traktowaniem. Ponadto, łatwo wymienialny filtr powietrza chroni przed kurzem i innymi drobnymi zanieczyszczeniami, negatywnie wpływającymi na efektywność pracy sprzętu. MGE Galaxy 3500 oferuje ponadto najwyższy w swojej klasie poziom efektywności energetycznej, sięgający 96 procent, zmniejszając tym samym całkowity koszt posiadania.

– MGE Galaxy 3500 zapewnia wysoką wydajność ochrony zasilania i jest najbardziej efektywnym uniwersalnym UPS-em przeznaczonym dla pomieszczeń elektrycznych i małych centrów danych – powiedziała Katarzyna Kosińska, Kierownik Marketingu APC na Europę Centralną. – Oprócz niezawodności i solidności, charakterystycznych dla linii produktów MGE Galaxy, model 3500 oferuje zwiększoną efektywność i skalowalność.

Konstrukcja MGE Galaxy 3500 oferuje ponadto takie ułatwienia, jak:

  • Unikalna koncepcja wysuwania/wsuwania, ułatwiająca wymianę całych modułów zasilania
  • Obwodowy przełącznik utrzymania, dostępny od frontu jednostki
  • Podwójne sieci wyjścia/wejścia umożliwiające podłączenie do dwóch niezależnych wejść mocy w celu zwiększenia dostępności zasilania
  • Połączenia poprzez magistralę ułatwiające wydłużenie pracy szafek bateryjnych
  • „Miękki” rozruch, umożliwiający korzystanie z mniejszego generatora (o mocy szacowanej wg wzoru 1,5 x moc UPS-a w kVA)
  • Przyjazny użytkownikowi interfejs, zawierający podświetlany ekran, niezależne lampki statusu i klucze nawigacji
  • Karta zarządzania sieciowego, umożliwiająca monitoring środowiska oraz zdalne zarządzanie UPS-em poprzez połączenie z siecią bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

W cenę MGE Galaxy 3500 wliczone jest jego pierwsze uruchomienie, co eliminuje ryzyko niepowodzenia oraz nieprawidłowego funkcjonowania wskutek błędów popełnionych podczas instalacji. Produkt objęty jest roczną gwarancją na miejscu instalacji. W celu zwiększenia dostępności aplikacji gwarancja może być wzbogacona o opcję rozwiązania problemu w ciągu czterech godzin. Ponadto, Schneider Electric oferuje usługę zdalnego monitoringu, umożliwiającą menedżerom IT i zarządcom budynków realizację oczekiwanego poziomu usług i minimalizację kosztów dzięki pomocy ekspertów w dziedzinie zasilania.

MGE Galaxy 3500 jest już dostępny w Polsce. Więcej informacji o firmie APC i jej produktach można uzyskać pod numerem telefonu (22) 666-00-11 lub na stronie www.apc.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu