Wirtualny spacer w pkt.pl

Pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – wydawca książek telefonicznych oraz właściciel internetowej wyszukiwarki firm i instytucji – wprowadza Wirtualny Spacer – rewolucyjne narzędzie reklamowe dla firm z bazy pkt.pl. To nowa funkcjonalność, która umożliwia nawigację po centrach handlowych oraz głównych ulicach polskich miast w technice zdjęć panoramicznych 360°. Innowacyjne i multimedialne rozwiązanie reklamowe jest już dostępne na stronie spacer.pkt.pl. Pierwszym polskim miastem objętym projektem jest Wrocław.

Wirtualny Spacer to system umożliwiający panoramiczne obejrzenie wnętrz firm, sklepów i instytucji. Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne jest pierwszą i jedyną w Polsce firmą, która projekt Wirtualny Spacer realizuje wewnątrz budynków (np. centrów handlowych) oraz najważniejszych ulic handlowych w wybranych miastach. Serwis udostępnia firmom możliwości reklamowe w obrazie 360°. Dzięki niemu klienci pkt.pl mogą multimedialnie zaprezentować wnętrze swojej firmy czy punktu handlowego. Docelowo aplikacja zawierać będzie panoramiczne zdjęcia i wizualizacje  wszelkich punktów usługowych zlokalizowanych przy najważniejszych ulicach oraz w centrach handlowych we wszystkich większych miastach zarówno w Polsce, jak i w Austrii, Danii, Finlandii, Holandii i Szwecji.

„Serwis Wirtualny Spacer faktycznie umożliwia spacer po wirtualnej ulicy i wirtualnej galerii handlowej. Aplikacja wyznaczy całkowicie nową jakość na rynku reklamy. Już dziś wprowadzamy narzędzie, które za kilka lat będzie powszechnie stosowanym rozwiązaniem promocyjnym. Innowacja, którą uruchamiamy w serwisie www.pkt.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wyznacza zupełnie nowy kierunek działań reklamowych. Rozpoczęty w kwietniu 2009 we Wrocławiu projekt pilotażowy aplikacji zakończył się sukcesem. Obecnie pracujemy nad wzbogaceniem serwisu Wirtualny Spacer o firmy i sklepy zlokalizowane przy głównych ulicach oraz centrach handlowych kolejnych miast” – powiedziała Ewa Kasiak, dyrektor Działu Internetu pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

Pierwszym miastem włączonym do projektu pkt.pl Wirtualny Spacer jest Wrocław. Wirtualnie można już podziwiać Galerię Dominikańską oraz ulice handlowe w centrum Wrocławia. W przyszłości Wirtualny Spacer pkt.pl swoim zasięgiem obejmie punkty handlowe i najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca w całej Polsce. Spółka zamierza w tym celu podjąć współpracę z partnerami zewnętrznymi, m.in. portalami turystycznymi.

Najważniejsze funkcje serwisu Wirtualny Spacer dostępne na www.pkt.pl to:

  1. Wariant „Wstąp do firmy” umożliwiający prezentację zdjęcia 360° wnętrza firmy, sklepu czy restauracji.
  2. Wirtualne centrum handlowe, czyli nawigacja po centrach handlowych w technice zdjęć 360°. Funkcja ta umożliwia przechodzenie pomiędzy piętrami oraz połączenie z opcją „Wstąp do firmy”.

Zdjęcia dostępne w systemie Wirtualny Spacer są fotografiami najwyższej jakości. Wprowadza się je z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a każde zdjęcie jest dokładnie weryfikowane pod kątem ochrony prywatności. Elementy takie jak: twarze przechodniów czy rejestracje samochodów są każdorazowo zamazywane, aby uniemożliwić identyfikację.

Zamieszczenie panoramicznych zdjęć sklepów w serwisie Wirtualny Spacer wymaga jedynie kontaktu z przedstawicielem handlowym pkt.pl, podpisania umowy oraz udostępnienia przestrzeni handlowej w umówionym czasie. Wykonaniem fotografii, zgraniem ich z aplikacją i wprowadzeniem firmy do serwisu zajmują się konsultanci pkt.pl. Wszelkie pytania związane z jego funkcjonowaniem użytkownicy mogą kierować pod adres wirtualnyspacer@pkt.pl.

W tym roku firma pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne unowocześniła serwis internetowy, dzięki czemu witryna jest jeszcze bardziej przyjazna dla internautów. Użytkownicy www.pkt.pl uzyskali m.in. dostęp do najdokładniejszych map lotniczych największych aglomeracji miejskich w Polsce oraz licznych funkcji usprawniających wyszukiwanie, lokalizację i porównywanie firm.

W lipcu 2008 serwis internetowy www.pkt.pl został wzbogacony o zbliżoną do Wirtualnego Spaceru funkcjonalność – Kalejdoskop Miast. Na stronie głównej www.pkt.pl zamieszczono galerię zdjęć w technice 360° przedstawiających najciekawsze elementy krajobrazu jedenastu polskich miast. Fotografie zawierają opisy najciekawszych zabytków każdego miasta oraz katalogi linków do przydatnych informacji zgromadzonych w zasobach pkt.pl. Spółka pkt.pl planuje poszerzenie tej funkcji o następne miasta oraz uzupełnienie całości o typowo lokalny kontent, związany np. z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Internetowy serwis www.pkt.pl to baza, która zawiera ponad 1 milion kontaktów i informacji teleadresowych. Dzięki wyszukiwarce firm i instytucji użytkownicy mogą w błyskawicznie odnaleźć firmę, instytucję, produkt oraz usługę, wpisując np.: nazwę firmy, słowo kluczowe, branżę lub lokalizację.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu