Systemy do przechowywania firmy Elfa – jeden pomysł, tysiąc możliwości

Idealny dom lub mieszkanie powinny spełniać dwa kryteria – estetyki i funkcjonalności. Urządzając wnętrze szczególnie dbamy więc o wygospodarowanie specjalnego miejsca na ubrania, sprzęt domowy lub książki. Potem wszystkie półki zapełniamy zgodnie z ich przeznaczeniem i… okazuje się, że po kilku latach od wprowadzenia, w domu brakuje już miejsca na niezbędne drobiazgi. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzoną pomoc – systemy koszy do samodzielnego montażu firmy Elfa, producenta systemów do kreatywnego przechowywania. Efektowne pojemniki pomogą w prosty sposób zaaranżować dodatkową domową przestrzeń.

Systemy do przechowywania firmy Elfa to pomysł na wygospodarowanie dodatkowego miejsca w tych częściach domu, w których szczególnie trudno o porządek – garderobie, łazience lub dziecinnym pokoju. W zależności od ilości miejsca i kształtu pomieszczenia, kosze można dowolnie ze sobą zestawiać, optymalnie wykorzystując przestrzeń. Eksperci firmy Elfa codziennie pracują nad praktycznymi rozwiązaniami, możliwymi do zastosowania w różnych typach pomieszczeń. Dzięki temu kosze mogą być zarówno funkcjonalnym wypełnieniem przestrzeni w garderobie, jak i efektownym, wolnostojącym schowkiem. Systemy nie wymagają specjalnego sprzętu do montażu ani technicznych umiejętności, a moduły można dostosować do potrzeb domowników i możliwości domowego budżetu. Nowoczesne systemy koszy powstały z myślą o osobach, które szukają praktycznych i pomysłowych rozwiązań do domu i mieszkania, a specjaliści firmy Elfa podpowiadają, jak efektownie i funkcjonalnie zaaranżować najpopularniejsze domowe pomieszczenia.

Sypialnia

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu, w którym spędzamy prawie 1/3 swojego życia i od tego, jak jest urządzona, zależy jakość naszego wypoczynku. Niestety możliwości lokalowe często nie pozwalają na wyodrębnienie osobnej garderoby na ubrania, dlatego sypialnia służy też za pomieszczenie, w którym przechowujemy rzeczy używane na co dzień. Zanim zabierzemy się za projektowanie sypialni warto jest pomyśleć, jakie rzeczy będziemy w niej przechowywali i gdzie je schowamy. Systemy firmy Elfa to doskonałe rozwiązanie na praktyczną aranżację szaf lub garderoby w sypialni. Pojemniki montowane są na specjalnych szynach, które umożliwiają rozmieszczenie koszy i półek w dowolnych odstępach. Dodatkowo w zależności od rzeczy, które będą w nich przechowywane, kosze dostępne są w dwóch rodzajach – wykonane z drobnej siatki lub szerokiej siatki stalowej. W połączeniu z półkami, stojakami na buty i wieszakami Elfa, pozwolą nawet w niedużej szafie zaaranżować funkcjonalną garderobę, która pomieści wszystkie ubrania i codzienne drobiazgi.

„Często spotykamy się z pytaniami, jak najbardziej funkcjonalnie wypełnić przestrzeń w szafie lub garderobie. Zastawienie wnętrza półkami tylko pozornie jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem. W rzeczywistości sprawia, że nie wszystko możemy na nich swobodnie ustawić i duża część miejsca pozostaje niewykorzystana. Dlatego uruchomiliśmy usługę projektowania szaf i garderób. W oparciu o rysunek z wymiarami, przygotujemy propozycję aranżacji wnętrza szafy, uwzględniającą potrzeby domowników i możliwości budżetowe klienta.” – powiedział Robert Pawełek, Senior Sales Manager firmy Elfa.

Najłatwiej jest oczywiście zaaranżować przestrzeń, która nie jest jeszcze urządzona, ale nawet w gotowym pokoju często zostają wolne, niewidoczne zakamarki, w których możemy wygospodarować dodatkowe schowki wykorzystując systemy firmy Elfa. Pierwszym miejscem, w które powinniśmy zajrzeć, jest przestrzeń pod łóżkiem. Dodatkowe kosze można także ustawić
na szafach lub we wnękach, a nawet powiesić na ścianie. Systemy Elfa doskonale komponują się z każdym wystrojem wnętrza, a pomoc doradców firmy, pozwoli optymalnie wykorzystać cenną przestrzeń w sypialni.

Łazienka

Łazienka to często największe wyzwanie podczas urządzania mieszkania. Oprócz wanny, muszli klozetowej, umywalki i ewentualnie pralki, warto byłoby wygospodarować w niej także trochę miejsca na ręczniki, pranie i środki czystości. Przy ograniczonej ilości przestrzeni, jest to nie lada problemem. Na szczęście systemy Elfa można montować we wszystkich możliwych konfiguracjach: jako wypełnienie szaf, wolnostojące półki lub wiszące kosze i wieszaki. Dzięki kompleksowej ofercie modułów
do systemów Elfa, dodatkowe schowki możemy uzyskać wykorzystują przestrzeń pomiędzy lub ponad stojącymi w łazience meblami. Wszystkie elementy systemów są odporne na wodę i łatwe do wyczyszczenia, co jest praktyczne szczególnie w wielofunkcyjnych, rodzinnych łazienkach.

„Funkcjonalna aranżacja łazienki nie jest prostym zadaniem, dlatego warto oddać temat w ręce fachowców. Często okazuje się bowiem, że mimo niewielkiego metrażu, nie musimy rezygnować np.: z suszarki lub kosza na pranie. Wystarczy tylko umiejętnie zagospodarować wszystkie schowki i zakamarki, jakie kryje plan pomieszczenia.” – powiedziała Małgorzata Braszka, Sales Manager firmy Elfa.

Pokój dziecięcy

Pokój dzieci to pomieszczenie wielofunkcyjne, służące jednocześnie za sypialnię, miejsce zabaw i pokój do nauki. Maluchy muszą mieć zapewnioną przestrzeń do rozwijania wyobraźni podczas beztroskiej zabawy, co jednak czyni dziecięcy pokój jednym z największych wyzwań, jeśli chodzi o utrzymanie porządku. System koszy firmy Elfa to bezpieczne oraz łatwe do montażu i demontażu zabudowy wnętrz, które rosną razem z dziećmi. Ułatwiają utrzymanie porządku w pokoju, a dzięki prostej obsłudze, pomagają nauczyć maluchy zbierania rzeczy po każdej zabawie. Stojaki na kosze można bowiem dostosować do wzrostu dziecka, dzięki czemu będzie mogło samo wyjmować i chować zabawki, a wyścigi z mamą, kto szybciej sprzątnie klocki do swojego pojemnika, na pewno uatrakcyjni naukę sprzątania. Wszystkie elementy systemów Elfa mają specjalne zabezpieczenia, chroniące dzieci przed urazami, a duży wybór elementów pozwala na ciekawą aranżację przestrzeni w pokoju. Kosze można łatwo zdemontować, dzięki  czemu rosnący maluch będzie mógł przez wiele lat wygodnie z nich korzystać. Z czasem system można także uzupełnić np.: półkami, tworząc funkcjonalną nadstawkę nad biurko.

„W pokoju dziecięcym najważniejsze jest bezpieczeństwo i funkcjonalność. Systemy Elfa dosłownie rosną razem z dzieckiem, bowiem każdy element zabudowy można zdemontować lub zastąpić innym, gdy maluch wyrośnie już z dotychczasowych mebelków. Dzieci lubią mieć dostęp do swoich skarbów, kosze pozwalają z jednej strony rozwijać samodzielność malucha, z drugiej zaś pomagają utrzymać porządek w pokoju”. – powiedziała Małgorzata Braszka, Sales Manager firmy Elfa.

Zapraszamy do kontaktu z architektami firmy Elfa pod adresem elfa@elfa.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu