Reklama wylicytowana, a(u)kcja pozytywnie odebrana

Za kwotę  1101 złotych wylicytowano w serwisie Allegro całostronicową  reklamę w wakacyjnym numerze branżowego miesięcznika „Hotel Profit”. W licytacji wzięło udział 13 osób a strona aukcji zanotowała prawie 950 odsłon.

Aukcję  założyła firma Concept Media, wydawca miesięcznika “Hotel Profit”. Reklamę można było licytować od kwoty 1 zł, jej rynkowa wartości wynosi około 5 tys. złotych.

Pomysł  sprzedaży powierzchni reklamowej na serwisie aukcyjnym skierowany był głównie do firm działających w branży HoReCa, oferujących swoje produkty i usługi dla właścicieli, inwestorów i menedżerów hotelowych.

– Współpracujące z nami firmy bardzo pozytywnie odebrały taką formę sprzedaży. Kilka osób korzystało z naszych bardziej „tradycyjnych” promocji i jednocześnie aktywnie rywalizowało ze sobą w aukcji internetowej – mówi Lucyna Lorińska, dyrektor sprzedaży w wydawnictwie Concept Media.

Aukcję  wygrał Michał Stradomski, kierownik projektu konferencje.pl i meeting planner w firmie Nobell Congressing.

– O aukcji reklamy w „Hotel Profit” dowiedziałem się z publikacji w Internecie. Przez kilka dni trwania licytacji cierpliwie obserwowałem jej przebieg, muszę jednak przyznać,że ostatnie kilkanaście minut aukcji obfitowało w silne przeżycia i emocje – zapewnia Michał Stradomski.

Pomysł  sprzedaży powierzchni reklamowej na serwisie Allegro był nietuzinkowy i pionierski – wcześniej żadne inne polskie pismo branżowe nie zdecydowało się na takie rozwiązanie.

Pod koniec sierpnia wydawnictwo Concept Media planuje na serwisie Allegro kolejną emocjonującą aukcję.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu