Polkomtel wybiera Intec do realizacji dużego kontraktu bilingowego

Intec, globalny dostawca systemów wspierania procesów biznesowych i działalności przedsiębiorstw (BSS/OSS), ogłosił przedłużenie istotnej umowy zawartej z Polkomtelem, operatorem największej sieci telefonii komórkowej Plus, na Fazę 2 projektu NBS (New Billing System – nowy system bilingowy) Polkomtela.

Kontrakt o wartości wielu milionów euro obejmuje rozbudowę konwergentnego rozwiązania bilingowego (Singl.eView) firmy Intec w celu umożliwienia obsługi klientów typu post-paid. Informacja ta została ogłoszona zaledwie po upływie dwunastu miesięcy od chwili, gdy Polkomtel pomyślnie uruchomił platformę Singl.eView firmy Intec dla abonentów pre-paid. Od czasu zakończenia Fazy 1, Polkomtel wprowadził kilka nowych, niespotykanych usług, w tym na przykład usługę typu „Chill Bill”, w ramach której abonenci otrzymują comiesięczne doładowanie konta do wydania na dowolną taryfę usługi 36,6 w zamian za wysłuchanie trzech półtoraminutowych reklam. Aby wysłuchać tych reklam, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer IVR. Polkomtel jest jednym z pierwszych operatorów na świecie, którzy pomyślnie wprowadzili usługę typu „Chill Bill”. Nowe wdrożenie umożliwi Polkomtelowi szybkie wprowadzanie nowych, jeszcze bardziej innowacyjnych produktów i usług zarówno dla abonentów pre-paid, jak i post-paid – wszystko to w oparciu o jeden mechanizm rozliczania.

„W pełni konwergentna platforma bilingowa firmy Intec umożliwia nam realizowanie pełnego potencjału usług następnej generacji, począwszy od ich uruchomienia i dostarczenia, po wielowarstwowe kampanie marketingowe i zniżki typu „cross-discounts” (zniżki krzyżowe) dla klientów – stwierdził Jarosław Bauc, Prezes Polkomtelu. -Technologia firmy Intec pozwala nam wzmocnić naszą przewagę rynkową na konkurencyjnym rynku usług telekomunikacyjnych.”

„Upłynęły już trzy lata od chwili rozpoczęcia naszej współpracy z Polkomtelem i cieszymy się z rozszerzenia naszych relacji, w wyniku czego mamy status długoterminowego cenionego dostawcy – powiedział Gary Burch, Wiceprezes Intec na region EMEA (kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). – Faza 1 konwergentnego programu bilingowego Polkomtelu okazała się spektakularnym sukcesem komercyjnym i pragniemy pomóc firmie w uzyskaniu wyższych poziomów przychodów, zwiększeniu wydajności oraz zapewnieniu znacznie wyższego poziomu satysfakcji klienta.”

„Podpisanie tego kontraktu poprzedzily wielomiesięczne przygotowania do Fazy 2 zespołów obu stron. Jesteśmy dumni z tej współpracy, która pozwoli Intec na dalszy rozwój w Polsce, gdzie naszych systemów uzywają także TP SA, PTC ERA i Exatel” dodała Iwona Golińska – Dyrektor Intec w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W kwietniu 2009 roku firma Intec została zwycięzcą nagrody Billing & OSS World 2009 Excellence Awards w kategorii „Best Billing Solutions” (Najlepsze rozwiązania bilingowe) za osiągnięcia wynikające z jej współpracy z Polkomtelem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu