Nowa generacja czajników elektrycznych HAEN

Absolutna nowość na polskim rynku – elektryczne czajniki niemieckiej marki HAEN, z pięknie zdobionej, wysokogatunkowej ceramiki. Wkrótce znajdą  się w ofercie Firmy E.I.C, dystrybutora najwyższej jakości sprzętu RTV (kilkunastu światowych marek znanych z niezawodności m.in. Onkyo, Teac).

Hong KongElektryczny czajnik w Twojej kuchni nie musi być przybyszem z obcej planety. Straszyć plastikową obudową albo onieśmielać ultranowoczesnym wzornictwem  rodem z filmów science fiction. Od dziś może być doskonałym dopełnieniem eleganckiego nakrycia stołu, ozdobą kuchni. Funkcjonalny, jednocześnie piękny. Takie właśnie są czajniki niemieckiej firmy HAEN. Są to klasyczne, tzw. bezprzewodowe czajniki elektryczne z dzbankiem (korpusem) niezależnym od podstawy. Pozwalają błyskawicznie zagotować wodę (aby doprowadzić litr wody do wrzenia wystarczy ok. 4 minut), są przy tym bezpieczne – ceramiczny korpus jest stabilny, ma duży wygodny uchwyt. Precyzyjny termostat automatycznie wyłącza urządzenie, gdy woda osiągnie temperaturę 100 st. C (informuje o tym wskaźnik świetlny umieszczony w przełączniku). Podstawa jest w pełni obrotowa – wystarczy postawić na niej dzbanek. Nie trzeba go dopasowywać, by mógł prawidłowo działać. W przeciwieństwie do urządzeń wykonanych z tworzyw sztucznych, które skwapliwe gromadzą tłusty osad kurz i pył, porcelitowy czajnik łatwo utrzymać w czystości. W zależności od modelu czajniki mają pojemność 0,6 l (model  CK-600), 1l (model CK-100), 1,2 l (model CK-1200). To wszystko sprawia, że są one bardzo funkcjonalne. Jednak spośród innych tego typu urządzeń czajniki HAEN wyróżnia bez wątpienia uroda. Każdy z nich to klasyczny, ceramiczny imbryk. Wewnątrz ukryty jest element grzewczy, wykonany ze stali nierdzewnej. Ukryty lub wkomponowany w obudowę tak perfekcyjnie, że trzeba dobrze się przyjrzeć, by go dostrzec. Czajniki zdobione są na kilka sposobów. Wzory nawiązują do najmodniejszych stylów dekoracji wnętrz.

Amsterdam (CK-120): spowity w błękitne gałązki i pąki kwiatów. Sprawdzi się doskonale podczas rodzinnego śniadania, towarzysząc prostym domowym kubkom. Ale też zaprezentuje się doskonale na „proszonej” kolacji, w otoczeniu eleganckiej, białej zastawy.

Barcelona (CK-1200): roztańczone linie i okręgi nawiązują do ceramiki z lat 50. i niezwykle dziś modnego stylu art deco. Dobrze poczuje się w kuchni, w której mieszkają nietuzinkowe przedmioty (niekiedy wygrzebane na pchlim targu), urządzonej zarówno w stylu retro, jak i modernistycznej .

Tokyo: (CK-1000): na głębokiej czerni delikatny biały motyw roślinny. Wysmakowany, a jednocześnie powściągliwy. Pasuje do kuchni nowoczesnej, w której panuje harmonia barw i kształtów.

Hong-Kong (CK-600): bogactwo złota w orientalnym motywie. Kunsztowna kompozycja liści i kwiatów oplata cały imbryk. Przełamie codzienną nudę, w ascetycznym wnętrzu, zaprezentuje się jak niewielki, lecz cenny klejnot.

Shanghai (CK-1000): róże zebrane w słodki bukiet rozkwitają na pękatym „brzuszku”. Całości dopełniają wdzięczne wygięte ucho, uchwyt pokrywki i dziubek. Pogodny i odrobinę sentymentalny. Pasuje do kuchni romantycznej, rustykalnej, kobiecej. Cena: 349 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu