L’Oreal wygrywa prestiżową nagrodę na szczycie Progressive Manufacturing

Podczas piątej edycji Progressive Manufacturing, co roku organizowanej przez redakcję Managing Automation Media, eksperci ocenili 100 najciekawszych projektów IT. Nagroda od dziennikarzy Editors’ Choice trafiła w ręce przedstawicieli L’Oreal.

Decyzję podjęto po zapoznaniu się z korzyściami biznesowymi, jakie firma uzyskała po wdrożeniu systemu FlexNet (klasy MES/MOM) i integracji z systemem SAP ERP. L’Oreal zredukował koszty utrzymania międzynarodowej infrastruktury IT oraz zestandaryzował procesy produkcyjne i logistyczne w swych zakładach. Wszystkie operacje, warunkujące jakość i wydajność procesów produkcyjnych, są teraz monitorowane i zarządzane w czasie rzeczywistym. Na bieżąco prowadzona jest także genealogia produkcji.

– Opierając się na dwóch platformach FlexNet klasy MES/MOM i SAP ERP udało nam się   zintegrować z aplikacjami biznesowymi wszystkie procesy, które zachodzą na najniższym poziomie produkcji – mówi Jacques Playe, dyrektor IT w L’Oreal.

– FlexNet, który wykorzystujemy m.in. do standaryzacji procesów biznesowych we wszystkich naszych zakładach, zapewnia nam spójność globalnych operacji oraz bieżący dostęp do informacji o jakości wytwarzanego produktu. Dzięki temu możemy znacząco poprawiać wydajność naszego przedsiębiorstwa – dodaje Jacques Playe.

Wdrożenie systemu FlexNet przeprowadziła firma Apriso. Projekt był jednocześnie jednym z największych, w które zaangażowano polski zespół wdrożeniowy Apriso. Wdrożenie objęło 35 fabryk. W tym samym samym czasie FlexNet był integrowany z SAP ERP.

Pierwszy system zarządza w czasie rzeczywistym jakością, magazynem, produkcją, logistyką, genealogią oraz przepływem procesów od magazynu przyjęć aż po finalną dystrybucję. Drugi  odpowiada za planowanie finansów, zasobów ludzkich, popytu i dostaw.

Dane między dwoma systemami przepływają płynnie, bez zakłóceń, dzięki czemu zarząd firmy ma pełny podgląd tego, co dzieje się w czasie rzeczywistym we wszystkich zakładach produkcyjnych, może więc szybko reagować i na bieżąco dostosowywać produkcję do oczekiwań rynku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu