Dwukrotnie szybszy PlateSpin Protect 8.1 – ochrona maszyn wirtualnych i serwerów fizycznych

W nowej wersji oprogramowania PlateSpin Protect firmy Novell o połową skrócono czas potrzebny na przywrócenie działania serwerów wirtualnych i fizycznych

Novell poinformował o udostępnieniu oprogramowania PlateSpin Protect 8.1(zobacz: www.platespin.com/products/protect). Nowa wersja PlateSpin Protect umożliwia zabezpieczanie obciążeń działających na serwerach fizycznych i maszynach wirtualnych, zapewnia dwa razy szybsze od poprzedniej wersji przywracanie sprawności systemów po awariach oraz znaczne skrócenie czasu potrzebnego na tworzenie kopii zapasowych.

PlateSpin Protect to elastyczne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie przygotowane do ochrony obciążeń serwerów fizycznych i wirtualnych w centrach danych i prywatnych infrastrukturach typu cloud. Zapewnia lepsze parametry RPO (Recovery Point Objective) i RTO (Recovery Time Objective), niż pamięci taśmowe za ułamek kosztów tradycyjnych rozwiązań klastrowych czy opartych na replikacji.

PlateSpin Protect zapewnia:

  • Skonsolidowane przywracanie sprawności po awarii z użyciem maszyn wirtualnych działających w tzw. trybie warm-standby służących do składowania obrazów obciążeń serwerów oraz jako środowisko rezerwowe. W przypadku awarii chronionego serwera, kopię maszyny wirtualnej z obciążeniem można uruchomić w ciągu minut za pomocą funkcji failover, niedostępnej w przypadku tradycyjnych narzędzi do obsługi kopii zapasowych. Po wymianie oryginalnego serwera, PlateSpin Protect umożliwia przeniesienie obciążenia z powrotem na serwer fizyczny, nawet jeśli jest on innego typu lub pochodzi od innego producenta. Jeśli można naprawić oryginalny serwer, zawarta w PlateSpin unikalna technologia Server Sync pozwala jeszcze szybciej przywrócić obciążenie, kopiując tylko zmiany dokonane po uruchomieniu kopii.
  • Kopie przyrostowe z użyciem PlateSpin Flexible Images. Kopie obrazów dają się  łatwo przenosić na oddalone stanowiska lub do archiwów, można je też szybko przywracać na maszyny wirtualne, platformy wirtualizacyjne lub na niemal dowolny serwer fizyczny.

PlateSpin Protect 8.1 jest wyposażony w technologię transferów blokowych. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody opartej na kopiowaniu całych plików, technologia transferów blokowych replikuje tylko zmienione bloki na poziomie dysków, co istotnie zmniejsza ilość przesyłanych danych. Usprawniona technologia transferów blokowych zastosowana w PlateSpin Protect 8.1 jest do 50 procent szybsza niż we wcześniejszych wersjach tego produktu. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku wolniejszych połączeń WAN, ale oznacza też mniejsze wydatki na łącza o określonej przepustowości, skrócony czas na tworzenie kopii i szybsze przywracanie sprawności środowiska IT po awarii.

Najważniejsze nowości w PlateSpin Protect 8.1 to:

  • Blokowe transfery Server Sync znacznie przyspieszające replikację przyrostową;
  • Funkcja Server Sync w trybie virtual-to-physical, przyspieszająca przywracania obciążeń na oryginalne serwery po usunięciu awarii;
  • Zgodność z vSphere 4, Windows Server 2008 i Windows Vista;
  • Funkcja przywracania z obrazów chronionych obciążeń działająca na poziomie plików, przyspieszająca przywracanie w sytuacjach, gdy potrzebne są tylko niektóre pliki lub foldery.

Rozwiązanie PlateSpin Protect 8.1 jest już dostępne dostępne na rynku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.platespin.com/products/protect.

Rodzina narzędzi PlateSpin

PlateSpin Protect jest integralnym składnikiem oferowanego przez Novella pakietu narzędzi PlateSpin Workload Management, do którego należą również PlateSpin Recon, PlateSpin Orchestrate, PlateSpin Migrate i PlateSpin Forge. Oprogramowanie z rodziny PlateSpin Workload Management umożliwia profilowanie, migrację, zarządzanie i ochronę obciążeń serwerowych. Jedynie PlateSpin Workload Management współpracuje z systemem operacyjnym Solaris, 32- i 64-bitowymi systemami Windows i Linux, a także wiodącymi hipernadzorcami takimi jak VMware ESX i ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Virtual Iron oraz hipernadzorcą Xen zintegrowanym w SUSE Linux Enterprise Server. Rozwiązania PlateSpin Workload Management umożliwiają konsolidację i migrację serwerów w obrębie rozproszonych geograficznie centrów danych, równoważenie obciążeń między serwerami fizycznymi i maszynami wirtualnymi oraz ochronę bardzo wielu serwerów z możliwością szybkiego przywracania sprawności za pomocą rozwiązań wirtualizacyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu