Centrum Warszawskiej Informacji Turystycznej w sercu Starówki

Centrum jest kolejnym, piątym punktem stołecznej informacji. Znakomicie usytuowane w zabytkowej kamienicy przy Rynku Starego Miasta w  sercu warszawskiej Starówki, w sąsiedztwie Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej oraz słynnego „Krokodyla”. Placówka będzie czynna codziennie w sezonie letnim (maj-wrzesień) od godz. 9.00 do 20.00 oraz  poza sezonem (październik-kwiecień) od godz. 8.00 do 18.00. W Centrum będzie można uzyskać informacje o Warszawie, a także wskazówki gdzie zatrzymać się na nocleg, gdzie dobrze i niedrogo zjeść czy zabawić się w jednym z licznych warszawskich klubów. Będzie tu dostępna informacja o ważnych wydarzeniach kulturalnych, których codziennie, zwłaszcza latem, nie brakuje w Warszawie.

Polska stolica jest wymarzonym miejscem na weekendowy wypad lub wakacje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Turyści i warszawiacy, bo dla nich także przygotowano specjalną ofertę, będą mogli skorzystać z porad zatrudnionych w Stołecznym Biurze Turystyki informatorów. Młody, wykształcony zespół pracowników poradzi kompetentnie jak spędzić interesująco czas w stolicy i gdzie najlepiej zabrać zaproszonych tu gości. W Centrum dostępne  są materiały informacyjne, foldery i  katalogi w kilku wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej i japońskiej. Od 6 sierpnia 2009 r. będzie można również kupić tutaj Warszawską Kartę Turysty oraz pamiątki z wizyty w stolicy.

Obok działalności informacyjnej, głównym zadaniem Centrum jest promocja Warszawy- miasta Chopina. Jesienią br. turyści i warszawiacy będą mogli poznać bliżej losy i muzykę najsłynniejszego warszawiaka oraz jego związki z miastem, w którym spędził większość swojego życia. W sobotę, 17 października br, w 160. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina, planowana jest promocja szlaku Chopina prowadzącego z Warszawy na Mazowsze.

Spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzi szlakiem kompozytora po stolicy czy zwiedzanie warszawskich muzeów – tych znanych i tych mniej znanych – to kolejne propozycje Stołecznego Biura Turystyki.

W nowym Centrum WIT znajdzie się też miejsce na dyżury warszawskich przewodników i atrakcje warszawskich dzielnic,. Zaczynamy od Śródmieścia, w którym zgromadzono najwięcej atrakcji turystycznych dla mieszkańców Warszawy oraz przyjezdnych gości i turystów. We wrześniu zaprezentuje się Praga Północ, która już dzisiaj zaprasza 6 września na VI Spotkania z kulturą.

W dniu otwarcia Centrum przewidziane są liczne atrakcje i niespodzianki związane ze szlakiem książąt mazowiecki, który – podobnie jak szlak Chopina – zaczyna się w Warszawie. Śladami książąt wyruszymy z jednym z najlepszych  przewodników z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy – Iwoną Krupińską. Szlak prowadzi przez miejsca, którymi przez ponad trzystu laty władali następcy Konrada Mazowieckiego. Pierwszymi punktem wycieczki jest Stare Miasto, a następnie Zamek Królewski, Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8, kościół św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68), malownicze fortyfikacje staromiejskie wzdłuż ul. Podwale, kościół Nawiedzenia NMP, a dalej Pałac Kazimierzowski (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), a dla wytrwałych także Zamek Ujazdowski. Do końca tygodnia przewidziano także niespodzianki i konkursy dla warszawiaków i turystów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu