Tieto powołuje Wojciecha Zarembę na stanowisko Country Managera Tieto Poland

Z początkiem października 2009, Wojciech Zaremba (ur. 1962) rozpocznie pracę na stanowisku Country Managera Tieto Poland. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój działalności biznesowej Tieto w Polsce.

Wojciech Zaremba ukończył Politechnikę Warszawską zdobywając tytuł magistra inżyniera Informatyki. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w polskiej branży IT. W latach 1980 i 1990 zajmował stanowiska w sprzedaży, konsultingu, a także menedżerskie w firmach Bull, Hewlett-Packard, Telia, Deloitte oraz SAS Institute. Od 2000 do 2008 roku pracował w Sun Microsystems tworząc od podstaw profesjonalną organizację usługową. Był również odpowiedzialny za zarządzanie rozwiązaniami sprzedażowymi, a począwszy od 2005 roku za cały zespół Professional Services w regionie Europy Środkowej. Przed przyjściem do Tieto Wojciech Zaremba pracował dla S&T Services, gdzie od 2008 roku jako członek zarządu był odpowiedzialny za rozwiązania infrastrukturalne.

Pekka Viljakainen, Executive Vice President i Dyrektor Tieto International mówi: “Polska gospodarka jest jedną z nielicznych gospodarek na świecie, która wypada zaskakująco dobrze w trudnych warunkach gospodarki światowej. Jednocześnie warto odnotować, że wiele firm zgłasza zainteresowanie outsourcingiem IT celem zwiększenia swojej wydajności i efektywności. Rolą naszego nowego Country Managera jest wzmocnienie świadomości klientów na temat oferty Tieto w Polsce, jak również dalszy rozwój naszych usług zgodnie z ich wymaganiami. Możliwe to będzie dzięki połączeniu naszego aktualnego 600-osobowego zespołu w Polsce z infrastrukturą usługową korporacji Tieto”.

„Nie mogę doczekać się dołączenia do największej firmy usługowej IT w Europie Północnej. Polska jest istotnym rynkiem dla Tieto, szczególnie w dziedzinie telekomunikacji, i jestem bardzo przejęty tym, że mogę przyczynić się do rozwoju działalności Tieto w kraju.” wyjaśnia Wojciech Zaremba.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu