Obchody 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Przed zbliżającymi się obchodami 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na miejskim serwerze pod adresem http://powstanie44.um.warszawa.pl. została uruchomiana specjalna strona informacyjna. Zamieszczono na niej szczegółowy program uroczystości centralnych, dzielnicowych i środowiskowych. Znajduje się tam także spis wydarzeń artystycznych towarzyszących obchodom ze szczególnym uwzględnieniem przygotowanej specjalnie na tegoroczną rocznicę nowej, internetowej edycji wystawy „Warszawa – Miasto Feniksa”.

Na stronie są także informacje praktyczne – przydatne zwłaszcza kombatantom oraz adres i telefony do Centrum Informacyjnego Obchodów. Zainteresowanym historią polecamy lekturę zakładki poświęconej exodusowi ludności cywilnej po Powstaniu i pomocy jaka została jej udzielona przez mieszkańców setek polskich miejscowości. O walkach na ulicach Warszawy można dowiedzieć się przeglądając zdjęcia, informacje i plany miasta w alfabetycznym spisie Miejsc Pamieci’44 lub zbiór emblematów oddziałów powstańczych biorących udział w walkach (już wkrótce na stronie).

Zapraszamy do odwiedzenia tej witryny, na którą można wejść także poprzez baner z głównej strony miejskiej www.um.warszawa.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu