Nowe rozwiązanie Amadeus wdrożone w Grupo SATA

Grupo SATA, grupa transportu lotniczego z Azorów, pomyślnie wdrożyła nowe, opracowane przez firmę Amadeus rozwiązanie Altéa Automated Customer Contact. Aplikacja umożliwia liniom lotniczym powiadamianie pasażerów o zmianach dotyczących zarezerwowanego lotu i przebiegu podróży za pomocą wiadomości tekstowych wysyłanych na ich telefony komórkowe.

Należące do Grupo SATA linie lotnicze, SATA Air Açores i SATA Internacional, jako pierwsze na świecie oferują swoim pasażerom taką usługę, korzystając z Altéa Automated Customer Contact. Nowe rozwiązanie zostało opracowane w ścisłej współpracy firmy Amadeus z klientem.

António Gomes Menezes, prezes rady nadzorczej Grupo SATA, mówi: – Wprowadzenie tej nowej usługi przez Grupo SATA jako pierwszego przewoźnika na świecie jest dla nas powodem do dumy. Współpraca z liderem informatycznych usług dla lotnictwa, firmą Amadeus, pozwoliła nam jeszcze bardziej zbliżyć się do naszych pasażerów. Dostęp do wartościowych informacji zapewni pasażerom wyższą jakość obsługi. Rozwiązanie to zostało opracowane przez firmę Amadeus we współpracy z naszymi specjalistami, co dobitnie świadczy o naszej zdolności do tworzenia wartościowych i innowacyjnych usług.

Ricardo Costa, dyrektor Grupo SATA ds. marketingu i sprzedaży, zauważa: – Dzięki rozwiązaniu Altéa Automated Customer Contact możemy automatycznie powiadamiać naszych klientów o sprawach związanych ze zmianami godzin odlotów, potwierdzeniach lub zmianach rezerwacji. Nasi klienci mogą teraz otrzymywać spersonalizowane i aktualne informacje.

Grupo SATA wykorzystuje już rozwiązanie Amadeus Altéa Reservation do rezerwacji offline i online, a także pakiet rozwiązań do obsługi handlu elektronicznego.

Rozszerzenie i umocnienie długofalowej, partnerskiej współpracy z Grupo SATA to dla nas prawdziwy zaszczyt – mówi Julia Sattel, wiceprezes firmy Amadeus ds. informatyki dla linii lotniczych – Naszą misją jest zapewnianie naszym klientom z branży lotniczej elastycznych rozwiązań pozwalających efektywnie zaspokajać potrzeby pasażerów i w pełni spełniać ich oczekiwania na każdym etapie podróży.

Nowe rozwiązanie przynosi korzyści zarówno liniom lotniczym, jak ich pasażerom, do których należą  m. in.:

  • Znaczna oszczędność czasu przy powiadamianiu pasażerów o zmianach rezerwacji.
  • Zwiększenie zadowolenia podróżnych – pasażerowie, których dotyczą zmiany godzin lotu, są o tym natychmiast informowani odpowiednimi komunikatami, co oznacza większą personalizację usług.
  • Redukcja kosztów związanych ze zobowiązaniami linii lotniczych odnośnie  odszkodowań.

Wdrożenie rozwiązania Altéa Automated Customer Contact jest częścią szerokiej umowy, zawartej niedawno przez Grupo SATA i firmę Amadeus, przewidującej wyposażenie linii lotniczych wchodzących w skład grupy w systemy obsługi pasażerów nowej generacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu