Goclever 5065 – fotonawigacja i funkcje multimedialne w korzystnej cenie

przez | 24/07/2009

Firma Goclever Technology wprowadza do swojej oferty nowe urządzenie do nawigacji GPS, ze szczegółową mapą Polski. Model Goclever 5065 BT PL został wyposażony w nowoczesną aplikację nawigacyjną z aktualnymi danymi geograficznymi. Produkt posiada wyraźny, dotykowy ekran LCD o przekątnej 5” i rozdzielczości 480 x 272. Dysponuje specjalizowanym procesorem Mediatek 3351 (468 MHz).Wygodny w obsłudze i intuicyjny interfejs oraz wyraźne komendy głosowe pozwalają na łatwe, bezstresowe dotarcie do celu. Z pomocy urządzenia mogą skorzystać nie tylko kierowcy, posiada ono także tryb wyznaczania trasy dla pieszych.

5065_2mNawigacja nie ogranicza się tylko do wytyczenia trasy od punktu startu do miejsca docelowego, optymalizuje także punkty trasy zadane przez użytkownika w takiej kolejności, aby drogę do celu można było pokonać w jak najkrótszym czasie. Urządzenie dysponuje także funkcją fotonawigacji GeoPix™, pozwalającą na bardzo łatwe dotarcie do miejsc, w których wykonano zdjęcia ze znacznikami geograficznymi. Dane dotyczące fotografii interesujących miejsc można wprowadzać własnoręcznie lub skorzystać ze zdjęć z koordynatami, umieszczonych w internecie. Wygodę użytkowania podnosi tryb nocny, w którym kolory wyświetlacza są dobrane tak, aby nie męczyć wzroku.

Wyznaczona trasa jest wyświetlana zarówno na mapie, jak i w formie szczegółowego opisu, zawierającego wykaz miejsc na trasie, wraz z odległością do kolejnego manewru. Każdy zakręt jest pokazywany w zbliżeniu. Pomaga także zlokalizować punkty POI, m.in.: restauracje, hotele oraz bankomaty.  Mapa w trybie 3D z możliwością regulacji kąta patrzenia zawiera realistycznie odwzorowane, charakterystyczne budynki większych miast.

Podczas przerwy w podróży, nawigacja Goclever 5065 BT PL może zostać wykorzystana jako odtwarzacz plików multimedialnych, zdjęć lub jako czytnik e-booków. Bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem podnosi zintegrowany moduł Bluetooth, który po połączeniu z telefonem komórkowym pozwala wykorzystać produkt jako zestaw głośnomówiący.

Dostępność i cena

Model Goclever 5065 BT PL jest już dostępny na rynku. Sugerowana cena detaliczna to 449 złotych. W zestawie z nawigacją znajduje się ładowarka i uchwyt samochodowy. Mapy na karcie SD 2GB oraz informacje o punktach użyteczności publicznej pochodzą z eMapy. Producent daje na swoje urządzenie 24 miesięczną gwarancję door-to-door.