Film „Program Ochrony Księżniczek” pobił rekord oglądalności na Disney Channel w Polsce

Polska premiera najnowszej produkcji Disney Channel „Program Ochrony Księżniczek” z nastoletnimi gwiazdami, Demi Lovato i Seleną Gomez, przyciągnęła podczas premierowego weekendu rekordową liczbę 711 tysięcy widzów*, w tym 359 tysięcy dzieci. Tak imponujący wynik stanowi rekord oglądalności wśród polskich premier filmów wyprodukowanych i emitowanych przez Disney Channel. „Program Ochrony Księżniczek” pobił tym samym poprzednie rekordy ustanowione przez „High School Musical”, „Camp Rock” i „Dziewczyny Cheetah: Jeden Świat”.

Premierowa emisja filmu, która odbyła się 20 czerwca 2009 r. o godz. 10:30 na kanale Disney Channel, przyciągnęła przed telewizory 476 tysięcy widzów, w tym 306 tysięcy dzieci. Produkcja Disney Channel pokonała tym samym rodzimą premierę „Dziewczyn Cheetah: Jeden Świat” ze stycznia i pobiła rekord oglądalności wśród dzieci o 225% w porze emisji.

„Program Ochrony Księżniczek” osiągnął w dniu swojej premiery średni udział w widowni na poziomie 35,1% wśród dzieci, co przyniosło mu pierwsze miejsce wśród programów emitowanych w danej porze oglądalności w gospodarstwach domowych mających dostęp do wielu kanałów. Disney Channel wyprzedził tym samym takie kanały TV jak Cartoon Network i TVP1. Produkcja miała także najwyższy udział w widowni wśród dziewczynek – na poziomie 44% w gospodarstwach domowych dysponujących wieloma kanałami.

„Program Ochrony Księżniczek” uzyskał w dniu premiery najwyższą oglądalność wśród programów dla dzieci w swoim przedziale czasowym, pokonując swych największych rywali – w tym Cartoon Network – o 7%, ze wzrostem średniej oglądalności w tym przedziale czasowym o 257%. Disney Channel pokonał również MiniMini o 6,4%, przy wzroście średniej oglądalności o tej porze o 173%.

Maciej Bral, wiceprezes i dyrektor generalny Disney Channel na Europę Środkową i Wschodnią, komentuje: ”Program Ochrony Księżniczek” poprzez heroiczne wysiłki nastoletnich bohaterów udowadnia, że dzięki przyjaźni wszystko jest możliwe. Wyniki oglądalności potwierdzają, że tematyka filmu spodobała się polskim dzieciom. Zdecydowanie jest to zaszczyt dla nas wszystkich, że premiera „Programu Ochrony Księżniczek” królowała wśród polskiej widowni filmów telewizyjnych Disney Channel.

Film opowiada historię  niezwykłej przyjaźni pomiędzy Carter Mason (Selena Gomez) i Rosalindą Marie Montoya Fiore (Demi Lovato), która zawiązuje się w chwili, gdy ojciec Carter, agent tajnego, międzynarodowego „Programu Ochrony Księżniczek”, ratuje Rosalindę przed dyktatorem sąsiadującego z jej księstwem państwa. Gdy los połączy te dwie jakże odmienne dziewczyny, muszą one zjednoczyć swoje siły i pomóc Rosalindzie przemienić się z przyszłej księżniczki w zwykłą nastolatkę.

„Program Ochrony Księżniczek” nie tylko w Polsce okazał się hitem, także w Stanach Zjednoczonych stał się przebojem, gdzie w dniu swojej premiery w czerwcu był najchętniej oglądanym w 2009 roku programem rozrywkowym wśród dzieci i nastolatków. Dzięki temu Disney Channel uzyskał najwyższą oglądalność ze wszystkich stacji telewizyjnych w tym przedziale czasowym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu