EUROBUD, czyli leasing EFL dla firm budowlanych

Przedsiębiorcy z branży budowlanej mogą skorzystać  ze specjalnej oferty Europejskiego Funduszu Leasingowego. EUROBUD umożliwia sfinansowania inwestycji leasingiem na bardzo korzystnych warunkach. 

Oferta dotyczy leasingu maszyn budowlanych, między innymi koparek, spycharek, ładowarek, czy maszyn do robót ziemnych i drogowych. Jej najważniejszym aspektem jest możliwość indywidualnego dopasowania warunków umowy do potrzeb przedsiębiorcy. Leasingowane maszyny mogą być nowe lub używane, w zależności od potrzeb i budżetu inwestycji. EFL nie ogranicza również górnej wartości przedmiotu leasingu, który dostępny jest aż w trzech walutach: PLN, EUR, CHF. Zaletą oferty jest również minimum formalności oraz uproszczone zasady zawierania umów, które można podpisać zarówno w siedzibie klienta, jak i w przedstawicielstwie EFL.  Co ważne, EFL posiada najlepiej rozwiniętą sieć sprzedaży oraz zatrudnia kilkudziesięciu specjalistów rynku maszyn budowlanych. Klienci mogą więc liczyć na ich profesjonalizm, wiedzę,  a także poradę zarówno w zakresie finansowania inwestycji, jak również w wyborze sprzętu.

„Pomimo spowolnienia gospodarczego, które dotknęło także branżę budowlaną, widzimy szanse na dynamiczny rozwój tego sektora rynku. Ogromne możliwości firmom budowlanym stwarza zbliżające się Euro 2012. To jednak nie tylko perspektywa rozwoju, lecz również bardzo duży wysiłek inwestycyjny, ponieważ nowoczesny sprzęt jest w budownictwie podstawą sukcesu  i gwarancją terminowej realizacji kontraktów. I właśnie dlatego – aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i pomóc im w sprostaniu nadchodzącym wyzwaniom – proponujemy specjalne warunki finansowania” – tłumaczy Piotr Barcikowski, Manager Rynku Maszyn i Urządzeń w EFL.

Podstawową zaletą  finansowania inwestycji leasingiem jest wzrost płynności finansowej przedsiębiorstwa. Leasing nie wymaga bowiem angażowania kapitału obrotowego firmy, który można przeznaczyć na inne, pilniejsze w danym momencie cele. Co ważne, leasing umożliwia dostosowanie wysokości rat do aktualnej sytuacji finansowej firmy lub sezonowości jej przychodów. Takie rozwiązanie jest więc szczególnie korzystne z uwagi na charakter pracy w branży budowlanej, związany ze wzrostem liczby zleceń w okresie wiosenno – letnim. Inwestycje w nowoczesny sprzęt są więc niezbędne do prowadzenia działalności i mogą w istotny sposób przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu