ENEL-MED wchodzi z innowacyjnym programem „24h dla zdrowia” do kolejnych miast

Centrum Medyczne ENEL–MED wprowadza innowacyjny program „24h dla zdrowia” w swoich oddziałach w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Program umożliwia sprawdzenie stanu zdrowia i kondycji pacjenta w ciągu jednej doby. Dotychczas program realizowany był tylko w Warszawie.

24h dla zdrowia, to program, w ramach którego wykonywany jest komplet badań, począwszy od podstawowych laboratoryjnych, poprzez wysoce specjalistyczne badania diagnostyczne takie jak USG, RTG, Rezonans Magnetyczny, Tomografia Komputerowa, badania kardiologiczne. Pacjenci konsultowani są przez specjalistów w zakresie kardiologii, okulistyki, ginekologii, urologii i stomatologii oraz – stosownie do wskazań – przez innych lekarzy. Badania pozwalają przewidzieć rozwój wielu chorób, w tym tych, które często przebiegają bezobjawowo np. zmian nowotworowych. Obliczono, że samodzielne zrobienie wszystkich objętych programem badań zajęłoby kilka dni i wiązałoby się z przynajmniej 3 wizytami w placówkach medycznych przy założeniu, że w tym samym dniu uda się zarezerwować termin przynajmniej kilku różnych konsultacji i badań. W ENEL-MED wszystkie badania diagnostyczne oraz wizyty u lekarzy specjalistów odbywają się w ciągu jednego dnia.

– Do rozszerzenia oferty o kolejne miasta przekonała nas popularność programu w stolicy oraz lawinowo powiększająca się liczba osób, które przez codzienne zapracowanie nie mają czasu na systematyczne wykonywanie niezbędnych badań okresowych. – mówi Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego ENEL-MED – To profilaktyka jest kluczem do zdrowia. Niestety, zawsze pamiętamy o corocznych przeglądach technicznych naszych samochodów, a mamy trudności, aby przynajmniej raz do roku pójść do lekarza na rutynową kontrolę. Myślę, że warto znaleźć przynajmniej jeden dzień w ciągu roku, który w całości przeznaczymy na troskę o własne zdrowie – zauważa Adam Rozwadowski.

Oferta

W Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu w ramach 24h dla zdrowia, oferowane są dwa pakiety. W zależności od placówki, Pakiet podstawowy zawiera badania laboratoryjne, badania elektrofizjologiczne i obrazowe jak EKG, USG, RTG oraz konsultacje: internistyczną, ginekologiczną, urologiczną, okulistyczną i stomatologiczną. Pakiet rozszerzony zawiera dodatkowo pantomogram, konsultację i diagnostykę kardiologiczną.

W Warszawie 24h dla zdrowia uzupełniają dwa dodatkowe pakiety: optymalny (zawierający kolonoskopię wirtualną) oraz kardiologiczny, uzupełniony o dodatkowe badania laboratoryjne oraz diagnostykę kardiologiczną: badanie uwapnienia naczyń wieńcowych, echo serca, EKG wysiłkowe, Holter EKG oraz koronografię nieinwazyjną. Kontrola kardiologiczna pozwala przewidzieć m.in. ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i zawału serca.

W stolicy pakiety poszerzone są o rezonans magnetyczny.

Jak to działa?

Uczestnictwo w programie rozpoczyna się od wizyty u internisty, który na podstawie wywiadu, dobiera odpowiedni pakiet badań dostosowany do potrzeb danego pacjenta. Przez cały czas uczestnik programu znajduje się pod stałą opieką pielęgniarki i lekarza, który na bieżąco monitoruje przebieg badań. Dzięki tak indywidualnemu podejściu, w zależności od potrzeb, program może być modyfikowany na każdym etapie. Po przejściu pełnego cyklu programu, pacjent konsultuje z lekarzem wyniki badań diagnostycznych oraz otrzymuje rekomendacje dotyczące postępowania leczniczego lub profilaktycznego. Wszystkie badania są przeprowadzane w jednym oddziale, bez konieczności korzystania z usług placówek partnerskich.

Koszt programu 24h dla zdrowia zależny jest od zakresu oraz specyfiki wykonywanych badań i kształtuje się w granicach od ok. 1400 zł za najprostszy pakiet, do 3600 zł za kompleksowy przegląd organizmu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu