Ekologiczne interaktywne tablice Interwrite dla szkół i przedszkoli

Łódzka firma AGRAF sp. z o.o. stawia na ekologię – nie tylko jest uczestnikiem programu Firma Przyjazna Naturze, ale i ma w ofercie coraz więcej ekologicznych urządzeń. Należą do nich m.in. najnowsze interaktywne tablice Interwrite DualBoard. Wykorzystywana w nich technologia elektromagnetyczna pasywna zapewnia nie tylko niewielkie zużycie energii (poniżej 10W) ale także powoduje, że tablica praktycznie nie emituje zauważalnego promieniowania elektromagnetycznego.

AGRAF jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń Interwrite w Polsce. więcej informacji www.agraf.com.pl

„Aspekty ekologiczne mają szczególnie duże znaczenie w przypadku urządzeń dla szkół i przedszkoli – jeśli uczymy młodzież by dbała o naturalne środowisko człowieka, to nie możemy dostarczać do szkół urządzeń energochłonnych i nie poddających się recyclingowi” – mówi Marek Bielecki, Dyrektor Agraf sp. z o.o. „Zagadnienia środowiskowe są dla nas bardzo istotne, stąd nie tylko dbamy by nasze urządzenia były jak najbardziej ekologiczne, a co za tym idzie bezbieczne, ale również w praktyce stosujemy odpowiednie, zielone procedury – jesteśmy uczestnikiem programu Firma Przyjazna Naturze.”

Tablice Interwrite przyjazne naturze

W najnowszych tablicach interaktywnych Interwrite DualBoard uwzględniono takie aspekty ekologiczne: niskie zużycie energii, śladowa emisja promieniowania elektromagnetycznego i ekologiczne opakowanie.

Niskie zużycie energii i śladowa emisja promieniowania elektromagnetycznego uzyskiwane są dzięki zastosowaniu technologii elektromagnetycznej pasywnej. W technologii tej zasilany jest pisak –  przy zbliżeniu go do powierzchni tablicy wzbudzany jest prąd w gęstej siatce metalowych przewodów jakie są ukryte w powierzchni tablicy. Technologia elektromagnetyczna zastosowana w tablicach Interwrite DualBoard zapewnia najwyższe parametry techniczne. Pozycja pisaka odczytywana jest z dokładnością do 0,25 mm. Szybkość poruszania pisaka jaką tablica Interwrite jest w stanie odczytać bez zniekształceń to 6m/s. Wspomniane śladowe ilości bardzo słabego promieniowania elektromagnetycznego emituje tylko pisak. Przykładowo, w technologii elektromagnetycznej aktywnej cała powierzchnia tablicy emituje kilkukrotnie większe promieniowanie i zużywa więcej energii elektrycznej. Zużycie energii w przypadku tablic Interwrite jest poniżej 10 W – dlatego bez problemu cała tablica może być zasilana ze złącza USB.

Program Firma Przyjazna Naturze

Celem programu jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju, czyli zarządzanie przedsiębiorstwem w sposób nie zagrażający środowisku naturalnemu. Wprowadzony na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera wiele niebezpiecznych substancji, które po zużyciu się sprzętu mogą stać się ogromnym zagrożeniem. Należy jednak pamiętać, a ma to także na uwadze firma Agraf Sp. z o.o., że negatywne konsekwencje nie wynikają z niebezpiecznych substancji, tylko ze złego postępowania z tzw. elektrośmieciami.

Program ma przyczyniać się do szerzenia idei świadomej konsumpcji i gospodarki elektroodpadami wśród użytkowników (odbiorców końcowych) sprzętu. Celem jest m.in. przekonanie Polaków do celowości świadomej segregacji elektrośmieci, jako sposobu życia w trosce o środowisko naturalne.

Jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, w swoim raporcie, w 2007 r. zebrano zaledwie 0,71 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na mieszkańca. Co stanowi około 18% wymaganego przez Unię Europejską poziomu zbierania. Mamy nadzieję, że program ten przyczyni się do wzrostu poziomu zbierania ZSEE. Więcej o programie www.auraeko.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu