Wystawa „Warszawa – da się zrobić!” W poszukiwaniu utraconego miasta

Czy wiesz, że w XIX wieku wyższa szkoła dla kobiet musiała mieć charakter konspiracyjny ze względu na prawny zakaz kształcenia kobiet na wyższych uczelniach?

Czy wiesz, że w wieku 8 lat Fryderyk Chopin dał koncert charytatywny na rzecz Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności?

Czy wiesz, że Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, założone w 1864 roku, to druga tego typu organizacja na świecie, po Brytyjskim Królewskim Towarzystwie dla Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt?

Tych i innych ciekawostek dowiesz się oglądając niezwykłą wystawę „Warszawa – da się zrobić”. Wystawę oglądać można do 15 sierpnia na placyku przy wejściu do stacji Metra Centrum (róg ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich). W Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, przy ul. Senatorskiej 27 (pokój 1.35, piętro 1), dostępne są foldery o tej wystawie. Zapraszamy po ich odbiór do piątku, 31 lipca.

Wystawa zaprasza na wędrówkę śladami dawnych organizacji społecznikowskich. Na Muranowie, Powiślu, na Pradze i Starówce, w Śródmieściu i na Żoliborzu działały przed wojną liczne koła, kluby, towarzystwa i związki. Po dawnych społecznikach zostały kamienice i budynki. Pokazując miejsca, które zachowały się do dziś, wystawa przywraca pamięć o ludziach, organizacjach i ideach dawnej Warszawy.

Wystawa powstała w ramach Dni Warszawskich Organizacji Pozarządowych, organizowanych w pierwszym tygodniu czerwca tego roku, przez Forum Dialogu Społecznego i Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Autorami wystawy są młodzi działacze warszawskiego trzeciego sektora.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu