Reprezentanci Polski w barwach AutoMapy

AutoMapa poprowadzi załogę Krzysztof Hołowczyc – Jean-Marc Fortin w Rajdzie Baja Espana Aragon, który już w najbliższy piątek wystartuje w Hiszpanii.  

Krzysztof Hołowczyc, trzykrotny triumfator Rajdu Polski, i zdobywca najlepszego wyniku wśród Polaków w rajdach WRC wyjedzie w barwach AutoMapy na hiszpańskie odcinki specjalne Nissanem Navara przygotowanym przez Overdrive Racing. Dla polsko – francuskiej załogi start w rajdzie Baja Espana Aragon będzie pierwszym etapem przygotowań do startu w Rajdzie Dakar 2010.

– Cieszę się, że dzięki AutoMapie mam możliwość po raz kolejny w tym roku wystąpić w tym niesamowitym rajdzie. Niebawem mija miesiąc od pamiętnego Rajdu Polski, gdzie udało mi się osiągnąć życiowy wynik w rajdach płaskich. Pora więc najwyższa, żeby przestawić się z powrotem na rajdy terenowe, których filozofia jest zupełnie odmienna od rajdów typu WRC. Wybraliśmy rajd Baja Espana Aragon, bo po pierwsze jego specyfika jest dokładnie pomiędzy WRC a Dakarem, a po drugie startuje tam prawie cała czołówka Cross-Country. Nie mogę się już doczekać, kiedy stanę na starcie do pierwszego odcinka. Nie ukrywam, że interesuje mnie miejsce na podium, najchętniej to najwyższe. – powiedział przed wylotem do Hiszpanii Krzysztof Hołowczyc

Rajd, ze startem na torze Circuito de Alcaniz i  metą w Saragossie, rozpoczyna się w piątek, 24 lipca, czterokilometrowym, zaliczanym do klasyfikacji, prologiem.  W sobotę i niedzielę przewidziano po dwa odcinki specjalne długości 180 i 137 km. Na liście zgłoszeń widnieje 80 załóg samochodów, 9 ciężarówek, 61 motocykli i 18 quadów. Jadący z priorytetem FIA Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin otrzymali 10-ty numer startowy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu