Panda Cloud Antivirus – bezpłatna ochrona w chmurze w wersji Beta2

Panda Cloud Antivirus to pierwszy bezpłatny program antywirusowy przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, który działa w oparciu o nowy model ochrony Cloud Computing. Program został pozytywnie przyjęty przez szerokie grono wiodących ekspertów z branży technologii i bezpieczeństwa IT. Nowa wersja Beta2 zawiera udoskonalenia stworzone we współpracy ze społecznością użytkowników programów Panda Security z ponad 170 krajów na całym świecie.

Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w technologii Cloud Security, udostępniła wersję Beta2 rozwiązania Panda Cloud Antivirus. Jest to pierwszy, bezpłatny program antywirusowy dla indywidualnych użytkowników, oparty na modelu ochrony Cloud Computing (tzw. „przetwarzanie w chmurze”). Sprawia on, iż rozwiązanie jest o połowę lżejsze w porównaniu z tradycyjnymi aplikacjami zabezpieczającymi. Internauci mogą pobrać najnowszą wersję programu Panda Security ze strony http://www.cloudantivirus.com.

Uznanie specjalistów z branży

Od czasu wprowadzenia na rynek Panda Cloud Antivirus cieszy się dużym uznaniem dziennikarzy recenzujących najnowsze oprogramowanie na rynku. Pojawiły się także pozytywne opinie na branżowych stronach internetowych:

  • PC Mag US: „Zalety: Nie wymagana baza sygnatur wirusów; wykrywanie zagrożeń odbywa się w tzw. chmurze. Jest lekki. Posiada atrakcyjny i prosty w użyciu interfejs. Wykrywa prawie wszystkie próbki złośliwego oprogramowania. Skuteczny w walce z fałszywymi aplikacjami antywirusowymi. W niewiele ponad minutę program jest zainstalowany i gotowy do działania”.
  • Tech Herald US: „Panda Security, koncentrując się na dwóch aspektach rynku antywirusowego, które doprowadzały do frustracji użytkowników sieci i administratorów systemów, wprowadziła bezpłatny program antywirusowy. Jest lekki, błyskawiczny w instalacji i co najważniejsze, niezwykle prosty w obsłudze”.
  • CNET: „Panda Security zaprezentowała Cloud Antivirus w wersji beta – pierwszy profesjonalny program antywirusowy oparty na nowym modelu ochrony Cloud Computing. Rozwiązanie posiada dwie funkcje, które czynią je konkurencyjnym w stosunku do aplikacji innych producentów: hierarchizuje zagrożenia ze względu na ich typ i odciąża system komutera poprzez przeniesienie bazy sygnatur wirusów na serwer zewnętrzny, tzw. chmurę”.

Społeczność o Panda Cloud Antivirus

Seria nowatorskich funkcji zastosowanych w drugiej wersji beta Panda Cloud Antivirus została opisana i skomentowana przez wielomilionową społeczność jej użytkowników na oficjalnym blogu poświęconym programowi: http://blog.cloudantivirus.com.

Od czasu wprowadzenia na rynek Panda Cloud Antivirus – ponad 3 miliony nowych złośliwych kodów trafiło do laboratorium Panda Security dzięki aktywności użytkowników programu. Zdobyta wiedza została odpowiednio wykorzystana i przyczyniła się do przyspieszenia czasu reakcji systemu Kolektywnej Inteligencji, który jest własnością Panda Security.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu