Jeden dzień – całe życie. Dom dla Mirka NaSpółkę budujemy dom i piszemy książkę

„Jeden dzień  – całe życie” – taki tytuł będzie nosić książka, którą wspólnie na serwisie NaSpolke.pl napiszą Internauci. Książka zostanie wydana pod koniec roku, a dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na budowę domu dla niepełnosprawnego Mirka Jeznacha.

Każdy przeżył  coś, co odmieniło jego życie. Jeden dzień i nic nie było już  takie, jak wcześniej. Ta książka będzie próbą odpowiedzi na pytanie: czy można przezwyciężyć zły los? Jak sobie z nim poradzić – czy aby nie na spółkę właśnie? Z ludźmi, którzy są nie tylko na dobre, ale i na złe.

Książka powstanie w Norce stworzonej przez Mirka Jeznacha. Norki w NaSpolke.pl to interaktywne, mobilne miejsca, w których możemy realizować projekty on-line.

Jak to zrobić? Wystarczy napisać tekst, wejść na www.naspolke.pl, zalogować się i zamieścić plik w Norce Mirka Jeznacha. Najciekawsze historie znajdą się w książce. Gotowe dzieło zostanie wydane i trafi na rynek księgarski.

Mirek jest internautą, informatykiem samoukiem. Człowiekiem, który wie jak pomagać. Nie tylko sobie, ale innym. To przykład prawdziwej generacji Web 2.0: nie czeka na akcję, sam ją buduje. Marzy o własnym domu.

„Kilkanaście lat temu, moje życie stanęło pod znakiem zapytania. Jako dziecko w wyniku porażenia prądem straciłem obie ręce. Dzięki pracy, wytrwałości i pomocy innych ludzi udało mi się skończyć szkołę, zrobić kurs informatyczny i zdobyć pracę. Niedawno, mimo niepełnosprawności opanowałem jazdę samochodem i zdałem egzamin prawa jazdy. Ten trudny wyczyn, przez wielu uważany za niemożliwy, pomógł mi w codziennym przemieszczaniu się do pracy.” – mówi Mierek.

NaSpolke.pl jest wirtualnym serwisem. Ale przecież tworzą go ludzie. Budujemy to miejsce razem. A skoro udaje się w wirtualnej przestrzeni, może by tak wybudować coś w realu? Nie chodzi o to, by po prostu zbierać kasę, ale dać coś z siebie, stworzyć nową jakość. Zbierzmy się i NaSpółkę napiszmy książkę.

Dołączcie się. Nie tylko wesprzecie budowę domu, ale zostaniecie współautorami jedynej w swoim rodzaju książki. Do dzieła! Czekamy na Wasze historie!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu