Twórca ComputerLandu Prezesem Polskiego Związku Szachowego

Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Szachowego, które odbyło się w Warszawie w dniu 18 lipca 2009 roku, dokonało wyboru nowego Prezesa. Został nim 49-letni Tomasz Sielicki, biznesmen, amator szachowy, ale nie związany dotąd ze środowiskiem szachowym. Szefem Komisji Rewizyjnej został znany prof. dr hab. prawa, miłośnik szachów ksiądz Sławomir Fundowicz.

W wyborach startowało dwóch kandydatów. Tomasz Sielicki pokonał swojego rywala zdecydowaną przewagą głosów. Swoje poparcie dla jego programu wyraziło 45 Delegatów, podczas gdy jego przeciwnik, Jan Kusina, zebrał 19 głosów. W skład nowych władz weszli przedstawiciele 13 związków regionalnych. Wśród 16 członków władz Związku jest aż 8 osób, które nigdy nie zasiadały w tych władzach. Wiele mówi to o skali zmian.

Główne hasło programu nowego Prezesa to „Prestiż i Profesjonalizm”. Jego zdaniem w pierwszej kolejności należy znaleźć źródła finansowania polskich szachów i poprawić zarządzanie w Związku. Równie ważna jest dla niego poprawa wizerunku szachów oraz ich lepsza promocja, która pomoże zarówno pozyskać sponsorów, jak też przyciągnąć nowych graczy. Szczególną wagę nowy Prezes przywiązuje do systemu szkolenia dzieci i młodzieży, która stanowi bazę dla przyszłości polskich szachów, a także do rozwoju i poprawy wyników czołowych zawodników.

„Najważniejsze dla mnie jest to, aby każdy mógł z czystym sumieniem być dumnym z tego, że jest związany z szachami” – mówi Tomasz Sielicki.

Wybór nowego Prezesa oznacza zakończenie 4-miesięcznej misji kuratora, który za swoją pracę otrzymał podziękowania i oklaski od Delegatów. Obecność kuratora to w PZSzach sytuacja wyjątkowa, na szczęście udało się ją szybko zakończyć.

Działacze  mają nadzieję, że osiągnięcia, pozycja i doświadczenie menedżerskie nowego Prezesa przyczynią się do rozwoju szachów w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu