Logistyk mistrzem Europy

Tomasz Kaczor, student I roku Wyższej Szkoły Logistyki zdobył w barwach Warty Poznań tytuł MISTRZA EUROPY na 1000 m. w konkurencji par kanadyjek! Kajakowe Mistrzostwa Europy juniorów odbyły się w miniony weekend na poznańskiej Malcie. Złoty medal wywalczył wraz z Przemysławem Kaczmarkiem z Posnanii.

„Po czwartkowych eliminacjach, w których stoczyli pasjonującą i zwycięską walkę z Rosjanami (Mikhailem Pavlovem i Vladymirem Chernyshkovem) zanosiło się w finale na ciekawy rewanż. Ale tym razem poznaniacy zachowali się jak sportowe wygi i rozegrali wyścig w iście mistrzowskim stylu” – czytamy w poniedziałkowym wydaniu „Polski Głosu Wielkopolskiego”.

Student WSL nie kryje radości ze zwycięstwa. – Po eliminacjach stawiani byliśmy w roli faworytów. Nie lubię tego. Trochę bałem się tej presji, ale jak już staliśmy na starcie, to myślałem tylko o wyścigu. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy – przyznaje.

Dwudziestolatek kanadyjkarstwem zainteresował się w 2000 roku. Wcześniej przez kilka lat trenował taniec towarzyski w poznańskich klubach: Jawor i Finezja. Jednak mimo tak krótkiego stażu, Tomasz Kaczor może pochwalić się wieloma sukcesami.

– Nie licząc tego ostatniego zwycięstwa, byłem już dwukrotnym wicemistrzem świata w kanadyjkowych parach i dwukrotnym mistrzem  świata w jedynkach. Zdobyłem także jeden złoty medal i cztery brązowe na wcześniejszych Mistrzostwach Europy – wymienia nieśmiało. – Za trzy tygodnie jadę do Kanady na Mistrzostwa Świata, gdzie wystąpię w kanadyjkowych dwójkach na 200 m. i czwórkach na 1000 m. Mam nadzieję, że pójdzie nam dobrze, chociaż startujemy w klasie seniorów. Poza tym, na zakończenie sezonu, czekają nas jeszcze Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, a potem odpoczynek – dodaje.

Na razie Tomek trenuje dwa razy dziennie po dwie i pół godziny. Trud się jednak opłaca. Tomasz Kaczor wpisany został do kadry olimpijskiej Londyn 2012 i ma duże szanse, żeby za trzy lata powalczyć o ten najważniejszy dla sportowców laur.

– Bardzo nas to cieszy. Po zakończeniu studiów przez najbardziej utytułowaną polską kajakarkę, Anetę Konieczną mamy w naszej uczelni kolejną gwiazdę w tej dyscyplinie sportu – mówi dr Ryszard Świekatowski, Prezes Akademickiego Związku Sportowego WSL.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu