Warszawa wita dzieci – kolonie dla dzieci i młodzieży z terenów dotkniętych powodzią

W środę, 22 lipca br., o godz. 12.30 w Urzędzie m.st. Warszawy (Pl. Bankowy 3/5, sala 131) odbędzie się spotkanie prasowe, podczas którego Prezydent m. st. Warszawa Hanna Gronkiewicz – Waltz spotka się z dziećmi i młodzieżą z terenów dotkniętych czerwcową powodzią z Kłodzka, Świebodzic, Głuszycy i Boguszowa-Gorce. W ramach programu „Warszawa Solidarna” 35 młodych osób spędzi wakacje w stolicy.

Przez 14 dni, od 20 lipca – 3 sierpnia br, młodzież będzie brała udział w zajęciach oferowanych w ramach „Lata w mieście”. Oprócz zajęć plastycznych, muzycznych i sportowych, uczestnicy odwiedzą: Pałac Kultury i Nauki, warszawskie ZOO, popłyną statkiem po Wiśle do Zegrza, zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego oraz starówkę, Centrum Nauki Kopernik, Sejm i Senat. Będą gośćmi na planie nowej komedii sensacyjnej, w reż. Patryka Wegi „Ciacho”, gdzie spotkają się z gwiazdami m.in.: Pawłem Małaszyńskim, Tomaszem Karolakiem, Martą Żmudą-Trzebiatowską. Planowane są także ogniska i dyskoteki. Uczestnicy będą zakwaterowani w Internacie dla Dzieci Słabosłyszących nr 15, ul. Zakroczymska 6 w Warszawie.

Organizatorem kolonii dla dzieci i młodzieży są Gabinet Prezydenta, Biuro Edukacji oraz Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Pomocy w rekrutacji uczestników wakacji udzielił Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski. Zorganizowanie pobytu było możliwe dzięki wsparciu i współpracy: Rady m.st. Warszawy, Mobilis Sp. z o.o. (firma transportowa – bezpłatny przewóz z Wałbrzycha do Warszawy – przyjazd i powrót), Agencji PeMaPe (zorganizowanie spotkania z gwiazdami) oraz biur urzędu: Ochrony Środowiska i Promocji Miasta, a także Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 15.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu