Przejdź do treści

Sygnity S.A. sprzedaje spółkę zależną KPG Sp. z o.o.

Sygnity S.A. (Sygnity) sprzedała udziały w spółce zależnej – KPG Sp. z o.o. (KPG), dostarczającej produkty i usługi geodezyjne. Całkowita wartość transakcji to 5,9 mln złotych, z czego 3,5 mln złotych wpłynęło na rachunek Sygnity w lipcu br., a 1,2 mln złotych zostanie spłacone przez nabywcę jeszcze w bieżącym roku (600 tys. zł w kwartale III i 600 tys. zł w kwartale IV). Pozostała część kwoty transakcji będzie spłacona do końca czerwca 2010 roku. Transakcja wpłynie korzystnie na skonsolidowany wynik operacyjny Sygnity w III kwartale 2009, w kwocie 960 tys. złotych.

Po sprzedaży w II kwartale br.  nieruchomości w Warszawie oraz spółki Web Inn, sprzedaż KPG to kontynuacja działań porządkujących strukturę aktywów Grupy Sygnity – komentuje transakcję Piotr Wierzbicki, wiceprezes Zarządu Sygnity ds. finansowych.

Krakowska spółka KPG specjalizuje się w usługach geodezyjnych, kartograficznych oraz fotogrametrii. Wśród klientów firmy są jednostki administracji rządowej i samorządowej, firmy budowlane i budownictwa drogowego, firmy projektowe oraz firmy konsultingowe.