Ruszyła XIV edycja Programu Praktyk Letnich w Citi Handlowy

Citi Handlowy zainaugurował  kolejną edycję praktyk letnich. Podczas tegorocznej przygody z bankiem kilkudziesięciu Praktykantów będzie miało okazję wziąć udział w realizacji licznych projektów we współpracy z doświadczonymi pracownikami banku. 

8 lipca ruszyła XIV edycja Programu Praktyk Letnich. W trakcie inauguracyjnego spotkania w siedzibie Citi Handlowy Praktykanci mieli okazję m.in. porozmawiać z Wiceprezesem Citi Handlowy Witoldem Zielińskim o historii i osiągnięciach banku, zapoznać się ze strukturą banku oraz działaniami Fundacji Kronenberga. Podczas spotkania otwierającego Program Praktyk Letnich praktykanci wzięli także udział w woluntarystycznej akcji znakowania rezerwatów przyrody w podwarszawskich miejscowościach. Akcja została zorganizowana wspólnie z Fundacją Kronenberga działającą przy Citi Handlowy. Moje pierwsze wrażenia z praktyk są bardzo pozytywne. Dużo się uczę, a pracownicy chętnie mi pomagają, powiedział jeden z praktykantów. Wolontariat uważam za ciekawą formę integracji, która daje możliwość poznania się i wymiany opinii, zrelacjonował inny praktykant biorący udział w akcji znakowania rezerwatów przyrody.

Uczestnicy Programu Praktyk Letnich będą mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania instytucji finansowej, jaką jest bank, powiedziała Maria Rodziewicz, Dyrektor Biura Rekrutacji w Citi Handlowy. To dla nich cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystają w swojej przyszłej karierze zawodowej.

Program Praktyk Letnich rozpoczął się 2 lipca i potrwa do 11 września. W tym roku wybrano kilkudziesięciu studentów, którzy ukończyli co najmniej trzeci rok studiów. Praktyki odbywają się w 4 miastach: Warszawie, Olsztynie, Bydgoszczy i Krakowie. W czasie trwania praktyk studenci są odpowiedzialni za realizację powierzonych im projektów. Następnie wyniki ich pracy zostaną przedstawione w kilkuosobowych zespołach praktykantów przed doświadczonymi pracownikami banku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu