Kobiecy intelekt jest sexi, czyli…

Najbardziej kobiecy projekt szkoleniowy tego lata rusza 1 sierpnia w Warszawie, ale zaproszone mogą czuć się kobiety z całej Polski: od Białegostoku po Kotlinę Kłodzką!

Z badań warszawskiej firmy szkoleniowej Training Factory wynika, że Polki chcą pracować, nawet jeśli od dłuższego czasu poświęcają swój czas dzieciom, a co najważniejsze, chcą znać swój potencjał. Chcą pozbyć się wewnętrznej krytyki i uczyć się perswazji głosem, tańca brzucha i fotografii. Czego jeszcze Polka nauczy się podczas tych wakacji?

Kobiety, które m.in. z przyczyn finansowych nie zaplanowały wyjazdu na wymarzone wakacje, już od 1 sierpnia mogą nauczyć się dosłownie wszystkiego, czego chcą. Training Factory, firma szkoleniowa z Warszawy przeprowadziła badania ankietowe, w których wzięło udział 150 Polek. Kobiety odpowiadały na pytania: czego chciałyby się nauczyć, traktując to jednocześnie jako formę wakacji. Wyniki ankiet posłużyły do opracowania projektu szkoleniowego pod hasłem „Letnie inspiracje”, którego premiera 1 sierpnia w centrum Warszawy. Bajkopisarstwo i warsztaty teatrzyku paluszkowego dla czułych mam, ale i kreowanie wizerunku dla „biznesłumenek”  oraz autoprezentacja – to tylko część atrakcji dla płci pięknej tego lata.


Wyniki badań

W ankiecie, trenerzy firmy szkoleniowej Training Factory, zapytali kobiety jaka tematyka szkoleń interesuje je najbardziej w sferze artystycznej, intelektualnej, rękodzielniczej, fizycznej i zdrowotnej.  Polki  zdecydowanie postawiły na zajęcia z dietetykiem, wizażystą, ale uznały także, że zajęcia fotograficzne byłyby dla nich nie lada gratką. – Zainteresowanie stylistą jest ogromne, kobiety chcą dobrze wyglądać i musi to iść w parze z ich kondycją intelektualną – komentują specjaliści. Wśród propozycji rozwijających osobisty potencjał i umiejętności psychologiczne, Polki postawiły na zagadnienia związane z analizą własnego potencjału, budowaniem własnego wizerunku i odkrywanie ścieżki rozwoju osobistego, w oparciu o wartości i priorytety. Spora liczba zdeklarowała, że chciałaby się nauczyć radzić ze stresem w codziennym życiu. – Wyniki badań były dla nas doskonałym narzędziem, które zainspirowało nas do zorganizowania kobietom twórczego urlopu pod okiem ekspertów i trenerów – informuje Sandra Waszniewska, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu, psycholog społeczny i kliniczny (prowadziła badania nad bezsennością i anoreksją, tematy szkoleniowe: zarządzanie sobą w stresie, zarządzanie sobą w czasie, komunikacja interpersonalna, trenowała m.in. pracowników firm: Nivea, TU Allianz, G+J, a także Ministerstwo Infrastruktury).

Z „Letnich inspiracji” może skorzystać zarówno kobieta przedsiębiorcza, szukająca twórczej możliwości spędzenia wakacji, ale i kreatywna mama, pochłonięta na co dzień rozwojem swoich szkrabo-skarbów. – To podróż w głąb siebie, zarówno w głąb ciała, jak i umysłu. Wybrane tematy warsztatów pokazują jednoznacznie, że kobiety nie tylko chcą dobrze wyglądać, ale i dobrze się czuć, a to dobre samopoczucie jest konsekwencją posiadanej wiedzy i świadomości samodoskonalenia się – komentuje Waszniewska.

Jak powstała akcja?

Początki pomysłu związane były z działaniami charytatywnymi i prospołecznymi, które przekształciły się w ideę wspierania kobiet we własnym biznesie, rozwijaniu kariery, macierzyństwie, ważnych dla siebie relacjach, a także w duchowości i kontakcie z samą sobą. Trenerzy zaoferowali szereg bezpłatnych spotkań networkingowych, wykładów oraz mastermindów.

W wyniku dużego zainteresowania uczestniczek szkoleniami rozwojowymi powstała akcja „Letnie inspiracje – Twój urlop od codzienności”.

Wymarzony urlop oczami trenerki

– Kiedy myślę o tym, co oznacza mój wymarzony urlop, to przychodzi mi do głowy jedno: oderwanie od mojej codzienności w stronę… samej siebie. Paradoksalnie mogę wyjechać na drugi koniec świata, uciec na ciepłe wyspy lub puszcze kanadyjskie – i od tej codzienności nie odpocząć. I mogę wyjść po pracy na ulicę, spojrzeć wokół siebie, spotkać człowieka – i spotkać w ten sposób siebie. Dlatego uważam, że nic straconego w tym, że zamiast letnich wakacji wiele z nas, kobiet aktywnych zawodowo, pozostanie w pracy. Bo to nie oznacza, że musimy być nieaktywne urlopowo – tak komentuje projekt Sandra Waszniewska.

„Letnie inspiracje” to letnia część projektu Kobieta tu i teraz. Ma na celu odnalezienie, zwołanie i spotkanie kobiet, które mają coś ciekawego do powiedzenia, przedstawienia i przekazania innym – od warsztatów rozwoju osobistego po wspólne wytwarzanie rękodzieła i poznawanie tajemnic sztuk pięknych. W programie Letnich inspiracji obok warsztatów rozwoju osobistego znajdą się takie propozycje, jak: warsztaty fotograficzne, lepienia w glinie, spotkanie z dietetykiem, stylistką.

Ale przede wszystkim będzie to spotkanie kobiet, które w ten sposób spędzają swój urlop niedaleko od pracy, lecz blisko samych siebie.

Projekt w liczbach  – Co? Gdzie? Kiedy?

Trenerzy chcą przeszkolić około 200 kobiet podczas 8 cyklów warsztatowych, jednak zapewniają, że jeśli projekt będzie cieszył się dużą popularnością, ilość szkoleń będzie zdecydowanie większa. Zapisy przyjmowane są pod adresem: sandrawaszniewska@trainingfactory.eu. Szkolenia odbywać się będą w Centrum Edukacji i Terapii (Polna 3a) w Warszawie. Start – 1 sierpnia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu