Kanał RSS i komunikator na Grono.net

Portal społecznościowy Grono.net poszerza ofertę proponowanych funkcjonalności. Od poniedziałku użytkownicy serwisu mogą korzystać z kanałów RSS, a od najbliższej środy, posiadacze statusu „Gronowładny”, także z komunikatora.

Wszyscy userzy, by być na bieżąco z treściami zamieszczanymi na Gronie, mogą uruchomić nowo wprowadzone kanały RSS. Ta funkcjonalność umożliwia czytanie wielu serwisów informacyjnych i blogów w jednym miejscu. Pozwala również na aktywny i automatyczny udział użytkownika w ciekawych dyskusjach na forach – RSS można podpiąć zarówno do własnego profilu, jak i wybranego grona tematycznego.

– Wkrótce powstanie katalog zgłoszonych przez Gronowiczów kanałów RSS. Spośród wszystkich z nich użytkownicy wytypują najlepsze, co pozwoli na pogrupowanie katalogu od najciekawszych, do tych najmniej interesujących propozycji – zapowiada Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

„Gronowładnym” – użytkownikom  serwisu, którzy mogą korzystać z rozwiniętych gronowych opcji, m.in. wgrywania większej liczby zdjęć, słuchania i udostępniania znajomymi muzyki w formacie mp3, administratorzy udostępnią od środy komunikator. Funkcja umożliwi szybką, prywatną rozmowę z innymi Gronowiczami w przeglądarce.

– Informacja o znajomych zalogowanych na Gronie – online, pojawi się na pasku u dołu strony. Rozmowę można będzie kontynuować w wielu oknach, bez konieczności przerywania procesu przeglądania serwisu – dodaje Wojtek Sobczuk.

Komunikator testowali przez kilka tygodni Beta Testerzy serwisu, aby uniknąć błędów podczas wprowadzania nowej funkcjonalności dla Gronowiczów. Dla wszystkich użytkowników będzie ona dostępna w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu