Fortumo wprowadza swoją innowacyjną platformę w Chorwacji

Fortumo, innowacyjny dostawca płatności mobilnych zawiadomił dziś o uruchomieniu swojej platformy w Chorwacji. Fortumo działa obecnie w 16 krajach w Europie i Azji, oferując płatności SMS-owe, obsługujące 700-milionowy rynek użytkowników telefonów komórkowych, dla właścicieli stron www, internetowych startupów, mediów oraz reklamodawców bez żadnych opłat.

„Wschodnia i Południowa Europa są jednymi z najszybciej rozwijających się regionów w Europie, jeśli chodzi o  mobilne i internetowe technologie, a tym samym najważniejszym dla nas rynkiem.” – powiedział Adam Bednarek, reprezentant Fortumo w Polsce. „Chorwacja, w której penetracja telefonii komórkowej wynosi ponad 133%, jest jednym z najlepiej rozwiniętych w tym zakresie krajów w regionie i interesującym miejscem do ekspansji dla wielu internetowych przedsiębiorców i firm. Jednocześnie pragniemy zaoferować sprawdzone, wygodne i darmowe rozwiązania także dla lokalnych firm.”

Chorwacja, jak wiele krajów w regionie, jest wciąż dobrym polem do działania dla e-biznesu. Według Adama Bednarka, „Konwencjonalne sposoby dokonywania płatności on-line nie zawsze są preferowaną przez większość użytkowników metodą, a płatności SMS-owe to idealne rozwiązanie tego problemu. Pomimo, że prawie 80% użytkowników decydujących się płacić za pomocą telefonu posiada własne karty kredytowe, to jednak szybkość, bezpieczeństwo i wygoda transakcji mobilnych sprawia, że SMS-y stają się dla nich preferowaną formą płatności. Co więcej, same liczby mówią, że 60% ludzi płacących za pomocą SMS-ów jest w wieku 18-30 lat, co pokrywa się z wiekiem większości użytkowników Internetu. Dlatego sądzimy, że SMS-y są bardzo dobrym rozwiązaniem dla realizacji płatności w Internecie.”

Dzięki Fortumo każdy może utworzyć usługę SMS-ową bez posiadania żadnej technicznej wiedzy, za darmo, w ciągu 5 minut. Usługi SMS-info, SMS-campaign i SMS-caht są skierowane do użytkowników bez umiejętności technicznych, natomiast usługi Premium SMS-connectivity i SMS-pay pozwalają bardziej doświadczonym usługodawcom na czerpanie zysków w większej liczbie krajów, oferują elastyczny interfejs użytkownika i konkurencyjny podział zysków.

„Typowymi użytkownikami Fortumo są właściciele gier online, twórcy aplikacji społecznościowych i różni przedsiębiorcy internetowi, którzy prowadzą własną stronę internetową, portal lub stację radiową, a także lokalne gazety czy agencje reklamowe.” mówi dyrektor Fortumo, Martin Koppel. „Obecnie 23 tysiące ludzi utworzyło ponad 60 000 zarabiających usług SMS-owych w 16 krajach”, dodaje Koppel.

Poza Polską Fortumo działa również w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Chinach, Malezji i na Tajwanie. Wkrótce do tych krajów dołączy też Chorwacja.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu