Zostań Mistrzem Pokera

W poniedziałek, 3 września 2009 r. już po raz ósmy rozpoczną się największe na świecie Mistrzostwa Pokera Online – PokerStars World Championship of Online Poker (WCOOP). Przez 18 dni, od 3 do 21 września, zawodnicy z całego świata będą walczyć o mistrzowski tytuł World Champion 2009, prestiżową złotą bransoletkę oraz rekordową pulę nagród $40 mln.

PokerStars Word Championship of Online Poker, czyli Internetowe Mistrzostwa Świata w Pokerze Online, zaliczane są do najważniejszych i największych turniejów pokera w roku. Do tej pory PokerStars.pl przeprowadził 7 edycji WCOOP, a jego uczestnicy wygrali w sumie kilkaset milionów dolarów. Niebawem rozpocznie się ósma runda PokerStars Word Championship of Online Poker, która pobije wszystkie pozostałe – liczbą i rozmaitością turniejów oraz rekordową pulą wygranych. Dla startujących zawodników oznacza to jeszcze większe emocje i jeszcze większe szanse na zdobycie najwyższych i najbardziej pożądanych trofeów.

Tegoroczny PokerStars World Championship Of Online Poker składać się będzie aż z 45 turniejów rozgrywanych w różnych wersjach pokera. Zawodnicy będą mogli zmierzyć się w jego najpopularniejszej sportowej odmianie – Texas Holdem, a także w innych wariantach: Omaha, Stud, Razz, HORSE i 2-7 Draw. Pojawi się również osiem nowych turniejów m.in. $320 FL Badugi, $530 Heads Up PL Omaha.

Również tegoroczna pula nagród pobije wszelkie dotychczasowe rekordy. PokerStars World Championship Of Online Poker 2009 to aż $40.000.000, z czego aż $10.000.000 przypadnie na Turniej Główny (Main Event), który rozegrany zostanie 20 września.

“W ciągu roku rozgrywanych jest wiele ekscytujących turniejów ale żaden z nich nie może się równać z PokerStars World Championship Of Online Poker. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pokerowego zawodnika, ale także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją prrzygodę z turniejami online. Dla takich osób to świetny moment, żeby na własnej skórze poczuć emocje towarzyszące największym pokerowym wydarzeniom”, mówi Marcin “Góral” Horecki, członek Team PokerStars Pro, najbardziej utytułowany polski pokerzysta oraz zdobywca trzeciego miejsca podczas PokerStars European Poker Tour w Londynie i blisko 1,5 milionowej wygranej.

W zeszłorocznym PokerStars World Championship Of Online Poker wzięło udział  22 873 graczy ze 119 krajów. W sumie rozegranych zostało 33 turniejów. Zwycięzcą turnieju głównego został zawodnik o nicku “ckingusc”, którego uhonorowano nagrodą ponad $1,2 mln. Nie była to jednak najwyższa wygrana. Gracz “liberace” okazał się wyśmienitym zawodnikiem. W kilku ważnych turniejach znalazł się na wysokich płatnych miejscach i w sumie wzbogacił się o $1,377,179. Świetnie poradzili sobie również członkowie prestiżowego Team PokerStars Pro. Bertrand “Elky” Grospellier wygrał ponad $400 000, Gavin Griffin oraz Vanessa Rousso zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce w turnieju NL Holdem High Roller, a Chris Moneymaker dwukrotnie doszedł do stołu finałowego.

“PokerStars WCOOP jest moim ulubionym turniejem. Pozwala na grę w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca, o dowolnej porze z milionami zawodników z całego świata. World Championship Of Online Poker daje szansę każdemu. Każdy może zostać Mistrzem Świata. Każdy może zostać milionerem”, mówi Marcin “Góral” Horecki.

Aby wziąć udział  w World Championship Of Online Poker wystarczy zainstalować oprogramowanie PokerStars.pl. PokerStars.pl organizuje również satelity, dzięki którym można dostać się do wybranego turnieju za minimalne wpisowe. Dzięki temu każdy może spróbować swoich sił w walce o zwycięstwo turnieju.

Szczegółowe informacje na temat satelit i harmonogramu PokerStars World Championship Of Online Poker –  http://www.pokerstars.pl/wcoop/

Organizatorem PokerStars World Championship Of Online Poker jest największy poker room na świecie – PokerStars.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu