Stanowisko Zarządu Spółki Wars w sprawie odrzucenia przez Sejm projektu ustawy umożliwiającej sprzedaż alkoholu w wagonach restauracyjnych i barowych

Stanowisko Zarzadu Spółki WARS SA w sprawie odrzucenia przez Sejm projektu nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzezwosci i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, majacej na celu umożliwienie sprzedaży alkoholu w pociagach krajowych. Jestesmy zaskoczeni wynikiem głosowania posłów nad projektem nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzezwosci i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, której jednym z celów było umożliwienie sprzedaży alkoholu w wagonach restauracyjnych i barowych.

Wierzylismy, że po wielomiesiecznej pracy Komisji Przyjazne Panstwo, dojdzie wreszcie do racjonalizacji prawa, które w obecnej formie prowadzi do absurdalnego podziału podróżnych na dwie grupy – tych  uprzywilejowanych, podróżujacych pociagami relacji miedzynarodowej, którzy moga do posiłków spożywac alkohol i tych podróżujacych pociagami relacji krajowej, którzy tego prawa sa pozbawieni. Pragniemy wskazać, że obowiazujace w naszym kraju, w tym zakresie, prawo jest ewenementem na skale europejska.

Zarzad Spółki WARS od poczatku popierał projekt nowelizacji ustawy

Chcielibysmy, aby nasi Klienci, podobnie jak Klienci każdej innej restauracji czy baru, mogli sami decydowac, czy do posiłku zamówia alkohol. Obecne uregulowania narzucaja naszym Klientom forme spożywania posiłku, traktujac wszystkich jako osoby nie umiejace w kulturalny sposób spożywac alkoholu. Jednoczesnie dziekujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do tego, że sprawa sprzedaży alkoholu w wagonach restauracyjnych i barowych wróciła do publicznej debaty. Doceniamy wysiłek i prace autorów nowelizacji – Komisji Przyjazne Panstwo oraz doradców z TOR. Dziekujemy też wszystkim posłom, którzy głosowali za przyjeciem nowelizacji oraz mediom za informowanie opinii publicznej o przebiegu prac nad projektem ustawy.

Zarzad Spółki WARS SA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu