Shell Helix partnerem strategicznym Bartłomieja Marszałka

Firma Shell – producent olejów silnikowych Shell Helix od 7 lat jest partnerem strategicznym Bartłomieja Marszałka, utalentowanego polskiego zawodnika startującego w zawodach łodzi motorowych. Zaangażowanie oraz wsparcie ze strony Shell pozwala na zapewnienie komfortowych warunków do dalszego rozwoju sportowego oraz walki o zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Formuły 2.

Bartłomiej Marszałek, syn legendarnego Waldemara sześciokrotnego Mistrza Świata i czterokrotnego Mistrza Europy w zawodach motorowodnych, to niezwykle utalentowany młody zawodnik. Jego wyniki sportowe oraz talent stały się przepustką do rywalizacji na arenie międzynarodowej. W 2008 roku, jako pierwszy w historii Polak, otrzymał propozycję startów w elitarnej serii Mistrzostw Świata Formuły 2, gdzie walczy w gronie 20 najlepszych kierowców łodzi motorowodnych o tytuł Mistrza. Oprócz startów w Formule 2, Bartłomiej także jest kierowcą testowym Formuły 1.

Ponad 100-lat doświadczenia firmy Shell, sukcesy na torach Formuły 1 (współpraca z zespołem Ferrari) oraz podczas startów w 24-godzinnym wyścigu Le Mans (zespół Audi Sport) to dowód na wykorzystanie najbardziej zaawansowanej technologii olejów w walce o zwycięstwo. Swoją bogatą wiedzę koncern Shell wykorzystuje nie tylko na drogach i torach wyścigowych, ale także w sportach motorowodnych.

„Współpraca z tak utalentowanym i odnoszącym sukcesy na arenie międzynarodowej zawodnikiem, to nie tylko kolejny sportowy projekt realizowany przez Shell, ale przede wszystkim powód do dumy, że możemy pomóc w rozwoju kariery tego wybitnego polskiego sportowca. Z zapartym tchem śledzimy każdy start Bartłomieja i życzymy mu jak najlepszych wyników” – powiedziała Karolina Ejsmond, Lubricants Marketing Manager, Shell Polska.

„Bardzo się cieszę, iż to właśnie Shell i Balt Yacht Krystyny i Benedykta Kozłowskich są sponsorami mojego Teamu Balt Yacht Marszalek Racing. Jestem przekonany, iż doświadczenie i zaplecze technologiczne, jakie oferują obie firmy pozwoli na najbardziej optymalne przygotowania łodzi i jej silnika, co przełoży się na nasz wspólny sukces” – powiedział Bartłomiej Marszałek.

Pierwszy tegoroczny start Bartłomieja Marszałka w barwach Shell Helix i Balt Yacht miał miejsce w Augustowie, gdzie 12 lipca bieżącego roku rozegrane zostały zawody Necko Endurance 2009.  Była to druga z trzech eliminacji Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych 2009. Wyczerpujący wyścig zarówno dla sprzętu jak i dla 38 załóg, które wzięły udział w 8 godzin wyścigu. Team Balt Yacht Racing wystartował w składzie Bartłomiej Marszałek, Atis Slakteris, Uvis Slakteris i Martin Bergholtz. Podczas swoich zmian Bartłomiej Marszałek uzyskiwał najlepsze czasy ze wszystkich zawodników. Na każdym okrążeniu był o 2,5 sekundy szybszy od konkurentów. Jednak problemy techniczne i trzykrotna wizyta łodzi w strefie serwisowej nie pozwoliły na utrzymanie się w czołówce. Pomimo zajęcia przez zespół 6-go miejsca Polak, który jeździł najszybciej udowodnił, że on i jego zespół należą do ścisłej światowej czołówki.

Zwycięzcą w klasie 2000 cm został francuski Team Daily pod przewodnictwem Alana Dailiego uzyskując wynik 303 okrążeń.

Już we wrześniu Bartłomiej Marszałek wystartuje w Grand Prix Włoch na Sycylii. Zawody te, będą inauguracją tegorocznej walki o tytuł Mistrza Świata w Formuły 2.

Trzymamy kciuki za jak najlepszy start polskiego zawodnika.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu