Rozwój nowoczesnych technologii ułatwia życie użytkownikom podpisu elektronicznego

przez | 20/07/2009

Od 19 lipca 2009r. odnowienia certyfikatów kwalifikowanych służących do składania podpisu elektronicznego można dokonać przez Internet.

19 lipca 2009 r. Unizeto Technologies uruchomiło nowy system umożliwiający odnawianie certyfikatów kwalifikowanych z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Dzięki temu klienci CERTUM – Powszechnego Centrum Certyfikacji mogą załatwiać wszystkie formalności związane z certyfikatami kwalifikowanymi nie wychodząc z biura, z domu, a nawet podczas podróży krajowych i zagranicznych. Certyfikaty kwalifikowane zgodnie z obowiązującym prawem wydawane są na czas określony, to jest na 12 lub 24 miesiące. W tym kontekście wdrożone rozwiązanie jest znaczącym ułatwieniem dla wszystkich użytkowników podpisu elektronicznego. Dotychczas w odnowienie certyfikatu kwalifikowanego wiązało się z wizytą w przedstawicielstwie danego centrum certyfikacji w celu dopełnienia niezbędnych formalności.

Odnowienie certyfikatu kwalifikowanego stosowanego między innymi do rozliczeń z ZUS zapewnia przedłużenie okresu jego ważności na kolejne 12 lub 24 miesiące.

Więcej informacji na www.certum.pl