Regulatory temperatury Auraton – komfort oszczędzania

Kontrolowanie poziomu temperatury za pomocą  regulatorów pozwala ograniczyć koszty zużycia energii elektrycznej urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych. Oszczędzanie w tak prosty, ale nowoczesny sposób gwarantuje niskie rachunki i optymalny komfort termiczny w pomieszczeniu.

Regulatory temperatury firmy LARS to urządzenia umożliwiające intuicyjne sterowanie ciepłem w domu, mieszkaniu czy biurze, które powstały z myślą o znacznych oszczędnościach ich użytkowników.

Przewodowy sterownik urządzeń grzewczych

auraton-2020tx-plus-otwartyAURATON 2020, jest regulatorem temperatury, który steruje kotłem CO bądź  piecem grzewczym za pośrednictwem przewodu elektrycznego. Urządzenie wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem, jest proste w obsłudze i umożliwia zaprogramowanie ustawień temperatury w zakresie od 5˚C do 27˚C, z dokładnością do 0,5˚C. Czujnik temperatury może być zamontowany, w zależności od wersji, na przewodzie 2,5 metrowym lub wkomponowanym wewnątrz aparatury.

Regulator AURATON 2020 pozwala na ustawienie 3 programów grzewczych w 7-dniowym cyklu pracy. Zasilanie konsoli sterownika opiera się na dwóch bateriach AA. Wyświetlacz LCD regulatora wskazuje: godzinę, porę dnia, temperaturę i wybrany program grzewczy. AURATON 2020, to dobry sposób na uzyskanie komfortu cieplnego w firmie i w domu.

Bezprzewodowe regulatory temperatury

AURATON 2100 TX RX, to propozycja bezprzewodowego sterownika obsługującego oprócz urządzeń grzewczych, także klimatyzację. Niewątpliwą zaletą produktu jest brak konieczności prowadzenia okablowania i związanego z tym kucia otworów w ścianach. AURATON 2100 TX RX, wyposażony w nóżkę, można postawić w dowolnym miejscu. Bezprzewodowym odpowiednikiem sterownika AURATON 2020, jest regulator 2020 TX Plus, który może zarządzać pracą kilku urządzeń grzewczych jednocześnie. AURATON 2020 TX Plus wyposażony został w 3 programy oraz możliwość ustawienia 4 poziomów temperatury.

Urządzenia AURATON w wersji bezprzewodowej do komunikacji między elementami systemu grzewczego wykorzystują fale radiowe, których zasięg w pomieszczeniach sięga 30 metrów, natomiast na otwartej przestrzeni wzrasta do 100 metrów.

Sterownik temperatury pompy wodnej

Czujnikowy sterownik AURATON 1111 Multi, oparty na procesorach nowoczesnej technologii, obsługuje obiegowe pompy wodne centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Zaletą urządzenia jest funkcja GUARD, dzięki której nie dojdzie do zastania nieużywanej po sezonie grzewczym pompy. AURATON 1111 Multi przystosowany jest także do pracy z wentylatorem i kominkiem w układzie CO.

Kontrola termostatu grzejnika

AURATON 80B TX RX , odpowiada za regulację termostatu grzejników domowych. Pozwala w łatwy sposób dopasowywać temperaturę wewnątrz pomieszczenia do potrzeb użytkowników. Opcjonalnie urządzenie można wyposażyć w czujnik AURATON 80B TX WINDOW, powiadamiający sterownik o otwarciu okna.  Regulacja temperatury w trybie nocnym i dziennym umożliwia oszczędzanie ciepła. Sterownik zasilany bateryjnie jest łatwy w montażu i nie wymaga dodatkowego poboru energii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu