Prostsze zarządzanie desktopami według Citrix i Microsoft.

Nowy Orlean, Światowa Konferencja Partnerów Microsoftu – 17 lipca 2009 – Citrix Systems poinformował, że wraz z Microsoftem planuje rozszerzyć partnerstwo  w zakresie wirtualizacji, aby uprościć zarządzanie desktopami. Przedsiębiorstwa będą mogły zarządzać desktopami i aplikacjami Windows z poziomu wspólnej platformy. Połączone rozwiązanie zunifikuje zarządzanie wirtualnymi oraz fizycznymi desktopami  i aplikacjami na jednej platformie administracyjnej, Microsoft System Center,  a jednocześnie zaoferuje spójny komfort pracy wszystkim użytkownikom dzięki zastosowaniu jednego, uniwersalnego oprogramowania klienckiego – Citrix Receiver.

Korporacyjne działy IT będą mogły zarządzać zarówno rozproszonymi, jak i centralnie  udostępnianymi aplikacjami wykorzystując w tym celu Citrix XenApp i menedżer konfiguracji Microsoft System Center. Citrix XenApp rozszerzy także mechanizm wirtualizacji aplikacji Microsoftu (App-V), aby umożliwić samodzielny dostęp  do aplikacji z poziomu dowolnego urządzenia korzystającego z Citrix Receiver oraz Citrix Dazzle. Ponadto Citrix planuje rozszerzyć integrację Citrix XenDesktop z nowymi licencjami Microsoft VDI Suite, co usprawni wspólne rozwiązanie do obsługi infrastruktury desktopów wirtualnych (VDI) obydwu firm.

Prostsze dostarczanie aplikacji do desktopów

Citrix i Microsoft uproszczą  dostarczanie aplikacji do desktopów fizycznych i wirtualnych. Citrix zaoferuje konektor menedżera konfiguracji System Center dla XenApp, który umożliwi dostarczanie aplikacji do dowolnego urządzenia działającego pod kontrolą Windows jak również tych działających w obrębie innych systemów. Citrix i Microsoft umożliwią działom IT wykorzystanie istniejącej inwestycji w menedżer konfiguracji Microsoft System Center do publikowania, zarządzania i raportowania aplikacji XenApp i App-V. Integracja będzie dostępna w pierwszej połowie 2010 roku.

Komfort pracy, łatwość użycia i rozwiązania samoobsługowe

Citrix Receiver to uniwersalne oprogramowanie klienckie, które w łatwy sposób umożliwia dostęp do wirtualnych desktopów i aplikacji. Dzięki integracji App-V z Citrix Receiver użytkownicy będą mogli korzystać ze wszystkich aplikacji w jednakowy sposób, niezależnie od używanego urządzenia, zarówno w trybie online, jak i offline. Takie podejście bardzo upraszcza zarządzanie desktopami i zapewnia użytkownikom znacznie większą swobodę, jeśli chodzi o wybór sposobu oraz miejsca pracy. Integracja ta ma być dostępna w drugiej połowie 2009 roku.

Rozwiązanie Citrix Dazzle zaprezentowane na konferencji Citrix Synergy w maju tego roku to pierwszy „samoobsługowy sklep www” z aplikacjami korporacyjnymi. Za jego pośrednictwem użytkownicy mogą samodzielnie uzyskać dostęp do aplikacji, których potrzebują w codziennej pracy. Integracja App-V z Citrix Dazzle pozwoli użytkownikom zyskać łatwy dostęp do aplikacji i usług w korporacyjnym środowisku IT. Integracja jest zaplanowana na pierwszą połowę 2010 roku.

Citrix XenDesktop na platformie Microsoft VDI

Citrix XenDesktop to komponent wspólnego rozwiązania VDI Microsoft i Citrix Systems. Nowe licencje Microsoft VDI Suite będą dostępne dla klientów Microsoftu  w czwartym kwartale tego roku. Citrix będzie w pełni obsługiwał Microsoft VDI Suite  dążąc do tego, aby maksymalnie uprościć zarządzanie desktopami fizycznymi  i wirtualnymi z wykorzystaniem pakietu produktów Microsoft System Center.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu