Pierwsza w Polsce karta Debit MasterCard umożliwiająca płatności online już w ofercie Alior Banku

Alior Bank oferuje pierwszą w Polsce kartę debetową Debit MasterCard, która umożliwia płatności online i jest akceptowana w ponad 28 milionach punktów handlowo-usługowych na całym świecie.

Karta Debit MasterCard łączy w sobie funkcjonalność i poziom akceptacji karty kredytowej z zaletami tradycyjnej karty debetowej, oferując Klientom Alior Banku unikalne na polskim rynku możliwości. Dokonywanie płatności online bądź telefonicznie, do tej pory dostępne tylko dla użytkowników kart kredytowych, jest teraz możliwe również dla posiadaczy kart debetowych. Pozwala to Klientom Alior Banku na elastyczność przy wyborze sposobu płatności oraz zwiększa poczucie niezależności finansowej.

Karta Debit MasterCard to nowa na polskim rynku debetowa marka systemu MasterCard. Jest akceptowana w ponad 28 milionach punktów na całym świecie, oznaczonych logo MasterCard. Ponad 8,4 miliona z nich znajduje się w Europie. Wzrost ilości punktów akceptujących nowe karty debetowe Alior Banku daje Klientom większą swobodę i komfort w dokonywaniu płatności. Dodatkowym atutem nowej karty debetowej Alior Banku, jest możliwość jej personalizacji. Klienci będą mogli wybrać jeden spośród kilku oferowanych wzorów bądź zdecydować się na kartę z dodaną do karty technologią MasterCard® PayPass. Ta innowacyjna bezstykowa technologia płatnicza, umożliwia szybkie, łatwe i bezpieczne dokonanie transakcji na kwotę poniżej 50zł. Wystarczy tylko zbliżyć kartę do specjalnie wyposażonego czytnika – nie ma już konieczności szukania drobnych, wkładania karty do terminala lub wstukiwania kodu PIN.

„Nasza strategia zakłada wprowadzanie do oferty innowacyjnych i atrakcyjnych rozwiązań, nawet dla najbardziej wymagających klientów. Debit MasterCard to połączenie zalet karty debetowej z korzyściami, jakie daje karta kredytowa, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Znacząco wzbogaca ona ofertę Alior Banku i stanowi odpowiedź na oczekiwania naszych Klientów.” – powiedział Michał Hucał, Dyrektor Departamentu Rozwoju Bankowości Detalicznej w Alior Banku.

„To dla nas bardzo ważne, że wspólnie z Alior Bankiem, MasterCard może wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników kart w Polsce. Ta karta została stworzona z myślą o tych użytkownikach kart, którzy wolą wydawać pieniądze korzystając z własnego konta, a jednocześnie chcą, aby karta, której używają, miała wszystkie udogodnienia oferowane przez kartę płatniczą, czyli np. możliwość dokonywania zakupów w Internecie.” – podkreśla Jakub Grzechnik, ekspert ds. produktów debetowych Przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce, i dodaje „Dzięki technologii PayPass dodanej do nowej karty debetowej Alior Banku, dokonanie płatności będzie jeszcze szybsze. Mam nadzieję, że taka kombinacja okaże się atrakcyjna zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów banku”.

Szczegółowe informacje o nowej karcie debetowej Alior Banku można uzyskać  odwiedzając oddział banku, dzwoniąc na Infolinię pod numer 19 502 (z Polski i z telefonu komórkowego) lub odwiedzając stronę  internetową www.aliorbank.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu