IBM Polska wprowadza na rynek polską wersję pakietu Lotus Foundations

IBM wprowadza na rynek polską wersję pakietu Lotus Foundations adresowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. Pakiet składa się m.in. z poczty elektronicznej, narzędzi do pracy biurowej, zarządzania plikami, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, narządzi bezpieczeństwa sieciowego, kalendarza, zdalnego dostępu i wielu innych funkcji. Jest dostępny w przystępnej cenie, jego instalacja jest intuicyjna, zajmuje ok. 30 minut, a następnie działa praktycznie bezobsługowo.

Lotus Foundations stanowi idealne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw, które nie dysponują wsparciem informatyków lub mają niewielkie możliwości w tym zakresie.

W skład pakietu wchodzi oprogramowanie do obsługi poczty elektronicznej, IBM Lotus Notes, pozwalające również planować spotkania i zarządzać kontaktami. Klienci przyzwyczajeni do programu Microsoft Outlook mogą korzystać z interfejsu poczty elektronicznej Outlook. Dostęp do poczty jest również możliwy przez przeglądarkę WWW. Lotus Foundations działa też jako serwer WWW, co oznacza, że można tworzyć i publikować własne strony internetowe oraz zarządzać nimi, a także mieć własną domenę e-mail. Lotus Foundations jest oparty na stabilnym systemie operacyjnym Linux.

Lotus Foundations to również stabilne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT. Automatycznie tworzy kopie zapasowe danych nawet co 15 minut, korzystając z technologii dyskowej. Posiada wbudowany firewall oraz ochronę antywirusową.

Z kolei technologia sieci VPN wchodząca w skład pakietu Lotus Foundations umożliwia zdalne łączenie się z biurem. W biurze natomiast Lotus Foundations umożliwia przechowywanie plików i zarządzanie nimi z jednej współużytkowanej lokalizacji. Nie trzeba zatem marnować czasu na szukanie plików na poszczególnych komputerach.

Wchodzące w skład pakietu oprogramowanie Lotus Symphony oferuje funkcje niezbędne do tworzenia, edycji i współużytkowania dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Jest to rozbudowany pakiet narzędzi do pracy biurowej wyróżniający się intuicyjną i łatwą obsługą. Oprogramowanie Lotus Symphony umożliwia importowanie, edycję i zapisywanie plików w różnych formatach, w tym formatach pakietu Microsoft Office. Użytkownik może też konwertować i eksportować dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje jako pliki w formacie PDF firmy Adobe.

Oferta IBM dla MSP

Oferta IBM Express Advantage poza pakietem Lotus Foundations, składa się również najnowszego pakietu zabezpieczeń IBM – Proventia Network Multi-Function Security. Zawiera rozwiązanie UTM (Unified Threat Management) do pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom w zapewnieniu kompleksowego bezpieczeństwa za niższą cenę.

Poza tym w ramach tej oferty Express Advantage, IBM oferuje też nowe serwery IBM System x oraz BladeCenter. Wykorzystują one pełnię możliwości nowego procesora Intel Nehalem – pozwalając na osiągnięcie efektywności energetycznej sięgającej 92%, wykonanie dwa razy więcej transakcji w ciągu minuty i zaoszczędzenie rocznie do 300 PLN na energii zużywanej przez jeden serwer.

„Firmy MSP wyróżnia szczególna dynamika i umiejętność natychmiastowego reagowania na zmiany w otoczeniu. Nasze portfolio produktów (w szczególności uzupełnione o ofertę naszych Partnerów Handlowych) jest bardzo szerokie. Naszym zadaniem jest dobrać rozwiązania, które są wypadkową celów naszego Klienta i adresują jego faktyczne problemy” – mówi Marcin Gajdziński, Dyrektor Działu General Business, IBM Polska.

Zmiany w Programie Partnerskim IBM

Wprowadzenie na rynek polskiej wersji Lotus Foundations jest połączone z IBM wprowadzeniem nowej oferty programowej dla Partnerów kierujących swoje rozwiązania dla rynku MSP. Program Built on IBM Express Advantage jest skierowany do wszystkich firm, które wykorzystują w budowie swoich rozwiązań produkty z kategorii IBM Express Advantage.

„Program Built on IBM Express Advantage w szczególności dedykujemy dwóm grupom Partnerów. Po pierwsze tym, którzy oferują wielobranżowe rozwiązania, np. aplikacje ERP lub narzędzia do komunikacji oparte na oprogramowaniu z rodziny Lotus Notes. Po drugie tym, którzy na bazie produktów lub usług z rodziny IBM Express Advantage stworzyli specjalistyczne rozwiązania dedykowane do konkretnych branż z sektora MSP” – mówi Magdalena Kubińska-Markiewka, dyrektor Channel One, organizacji partnerskiej IBM Polska.

Więcej informacji o IBM znajduje się na stronie: www.ibm.com/pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu