„Bytom z szuflady” – akcja odnalezienia zapomnianych zdjęć

Rozpoczęła się  akcja konkursowa, którą wspólnie organizują  Urząd Miasta Bytom oraz firma Skano. Stare zdjęcia, pochowane głęboko w szufladach, mają wyjątkową  okazję by odżyć na nowo.

Celem konkursu, który potrwa do końca września, jest stworzenie wyjątkowej galerii, w której zaprezentowane zostaną historyczne zdjęcia Bytomia sprzed 1989 roku. Każdy kto posiada stare fotografie w postaci papierowych odbitek, negatywów lub slajdów, może nie tylko przyczynić się do przywrócenia wspomnień bytomian, ale też zdobyć jedną z atrakcyjnych nagród.

Współorganizator akcji „Bytom z szuflady” – firma Skano (www.skano.pl), specjalizująca się  w zabezpieczaniu tradycyjnych materiałów fotograficznych – zeskanuje i odnowi każdą zgłoszoną do konkursu fotografię. Oryginały zostaną zwrócone uczestnikom, a zdjęcia w wersji elektronicznej ukażą się w galerii internetowej na stronie www.bytom.pl.

„Konkurs prowadzony jest w dwóch równorzędnych kategoriach – Ludzie i Miejsca”  – wyjaśnia Katarzyna Krzemińska-Kruczek, Rzecznik Prasowy UM w Bytomiu  – „Mamy nadzieję, że zgłoszone do konkursu zdjęcia będą pokazywały nie tylko ulice, budynki, czy inne elementy architektury, ale przede wszystkim codzienne życie bytomian. To może być wyjątkowa okazja, by pokazać nasze miasto i jego mieszkańców od zapomnianej już strony”

Wyróżnione fotografie zostaną  zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się  pod koniec roku w samym sercu Bytomia – w Biurze Promocji Miasta. Podczas wernisażu wręczone zostaną nagrody ufundowane przez firmę Skano i Prezydenta Bytomia.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz regulamin, dostępne są na stronach: www.bytom.pl i www.blog.skano.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu