UseLab zbadał użyteczność portalu Telewizji Polskiej – TVP.pl

UseLab zakończył projekt dla Telewizji Polskiej, mający na celu zbadanie użyteczności serwisu TVP.pl. W badaniu, które rozpoczęto w czerwcu br., wzięły udział dwie grupy: użytkownicy portalu oraz grupa osób korzystających z portali konkurencyjnych. Do oceny użyteczności zastosowano metodę obserwacyjną.

Badania przeprowadzone przez UseLab pozwoliły na poznanie typowych ścieżek poruszania się po serwisie TVP.pl, co z kolei pomogło w zidentyfikowaniu miejsc sprawiających użytkownikom problemy (błędy techniczne, trudność w zrozumieniu poleceń lub znalezieniu poszukiwanych informacji) , które wymagają udoskonalenia pod względem użyteczności.

– Na podstawie przeprowadzonych obserwacji oraz analizy konkurencji portal TVP.pl wypada dobrze. Badani byli usatysfakcjonowani zawartością treściową serwisu i wyrażali zdecydowaną chęć korzystania z niego w przyszłości – Twierdzi Teresa Bartoszewicz, konsultant użyteczności UseLab.

Szczególny nacisk w tej analizie UseLab położył na zbadanie użyteczności elementów nawigacyjnych serwisu. Dodatkowo przeprowadzono również analizę porównawczą stron konkurencyjnych. W efekcie powstał obszerny raport zawierający listę szczegółowych rekomendacji poprawy użyteczności.

– Badanie pozwoliło nam dokładnie przyjrzeć się funkcjonalności wielu elementów portalu tvp.pl. Wnioski wykorzystamy do poprawienia jego efektywności, będziemy się także starać, by był jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników – mówi Urszula Włodarska – Sęk zastępca dyrektora Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu