Innowacyjne urządzenia do przechowywania danych firmy Iomega teraz z certyfikatem „VMWARE READY”

Dzięki certyfikacji przez VMware urządzeń StorCenter ix2 oraz StorCenter Pro ix4-100 oddziały firm, małe biura i centra badawcze będą mogły korzystać z nowej platformy do wirtualizacji.

Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), globalny lider w systemach ochrony danych, ogłosiła, że pamięci NAS Iomega® StorCenter ix2 oraz Iomega® StorCenter Pro ix4-100 uzyskały certyfikaty VMware Ready®. Urządzenia, łatwe w użyciu i niedrogie, doskonale nadają się do wirtualizacji z wykorzystaniem platformy VMware w małych biurach, oddziałach firm lub grupach roboczych.

Przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać pamięci NAS firmy Iomega z oprogramowaniem VMware w celu redukcji kosztów i zapewnienia bezpieczeństwa danych. Dla przykładu, mała firma wykorzystująca Microsoft Exchange uruchomiony na jednym serwerze i oprogramowanie Microsoft Dynamics GP ERP na innym serwerze, może wykorzystać VMware do uruchomienia obu aplikacji na jednym serwerze z wykorzystaniem pamięci NAS Iomega ix2 lub ix4-100, których cena zaczyna się od 300 USD. Zmniejszenie liczby serwerów przyczynia się do redukcji kosztów (zakupu, poboru energii i kosztów związanych z zarządzaniem).

„Jesteśmy dumni, że nasze produkty NAS są  jednymi z pierwszych w tej klasie, certyfikowanymi przez VMware, co pozwala nawet małym firmom cieszyć  się z możliwości platformy VMware.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes firmy Iomega i działu Consumer and Small Business Products firmy EMC. „StorCenter ix2 oraz ix4 mogą być używane jako tanie platformy dla środowisk VMware w firmach, których do tej pory nie było stać na wykorzystanie zalet wirtualizacji w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia wydajności. Małe firmy i biura, jak również grupy robocze mogą korzystać z benefitów wirtualizacji.”

„Certyfikacja VMware urządzeń Iomega StorCenter ix2 oraz ix4 umożliwi nowej grupie użytkowników łatwe wykorzystanie  szerokiej gamy funkcji zarządzania i niezawodności infrastruktury VMware.”- powiedział Parag Patel, vice president, alliances, VMware. „Na świecie jest wiele firm zatrudniających mniej niż 100 pracowników, które wykorzystują potencjał platformy, łącznie z możliwością współdzielenia przestrzeni na dane. Urządzenia firmy Iomega oferują im rozwiązania na miarę ich potrzeb.”

Wartość urządzeń  Iomega dla użytkowników VMware

W celu stworzenia środowiska VMware, użytkownicy mogą wykorzystać pamięci NAS firmy Iomega jako NFS Datastore. Urządzenia te umożliwiają korzystanie z jednego serwera w środowisku VMware, zapewniając niezależność sprzętową, przenośność oprogramowania i lepsze wykorzystywanie wirtualizacji serwerów. Środowisko to może być łatwo rozszerzone na wiele serwerów  i dzielonych pamięci masowych w celu pełnego wykorzystania funkcji w rodzaju VMware VMotionTM, VMware High Availability (HA) i VMware Distributed Resource Scheduler (DRS) do optymalizacji wykorzystania serwerów i ochrony aplikacji w przypadku awarii serwera.


Przykład wykorzystania

Sieciowa pamięć masowa Iomega StorCenter z certyfikatem VMware idealnie nadaje się  dla użytkowników, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać  z wirtualizacji i potrzebują współdzielonej pamięci masowej. Zazwyczaj małe firmy, lub podobnej wielkości grupy robocze, wymagają tanich rozwiązań do testów, dowodów poprawności działania i niskich kosztów wstępnych inwestycji. Nawet mniejsze grupy robocze musza stosować się do tych samych przepisów i wymogów, co duże korporacje, jednakże często nie posiadają takich samych zasobów finansowych, które mogą przeznaczyć na platformy zarządzania danymi. StorCenter ix2 oraz StorCenter Pro ix4-100 oferują rozwiązania w cenach, które umożliwiają nowym użytkownikom rozpoczęcie pracy z wirtualizacją VMware.

Połączenie infrastruktury Iomega i VMware  stanowi wartość dla większych organizacji szukających sposobu na implementacje wirtualizacji w oddziałach firmy. Łatwość użytkowania i niski koszt pamięci Iomega pozwala wykorzystać wirtualizację w sklepach o przeciętnych potrzebach IT i bez wykwalifikowanego personelu IT.
Funkcjonalność produktów Iomega StorCenter

Dwudyskowa pamięć NAS Iomega StorCenter ix2 i czterodyskowa pamięć StorCenter Pro ix4-100 to najbardziej zaawansowane i łatwe w użyciu pamięci masowe dla małych firm, oddziałów firm i grup roboczych.

Iomega ix2 oraz ix4-100 chronią dane użytkowników za pomocą systemów RAID i zasilaczy bezprzerwowych, które pozwalają zasilać dyski w przypadku awarii sieci energetycznej. Iomega ix4-100 umożliwia wymianę dysków przez użytkownika w wypadku uszkodzenia któregoś z nich.

Użytkownicy VMware mogą korzystać z systemu współdzielenia plików NFS i CIFS pamięci ix2 oraz ix4. Obie pamięci masowe są certyfikowane przez VMware jako pamięci NFS. Pamięci obsługują również szereg innych zaawansowanych funkcji w rodzaju użytkowników i grup Active Directory; FTP, SNMP i NTP; użytkowników i grupy; ramki typu jumbo i kwoty.
StorCenter ix2 oraz StorCenter Pro ix4-100: ceny i dostępność

Iomega StorCenter ix2 Network Storage, zalecany dla grup 12 użytkowników, lub mniejszych, dostępny jest odpowiednio w cenie:

  1. StorCenter ix2 Network Hard Drive 1TB (2 x 500GB)     249,00 Euro + VAT
  2. StorCenter ix2 Network Hard Drive 2TB (2 x 1TB)     349,00 Euro + VAT

IomegaStorCenter Pro ix4-100 NAS Server, zalecany dla 25 użytkowników, dostępny jest odpowiednio w cenie:

  1. StorCenter Pro ix4-100 NAS Server, 2.0TB     649,00 Euro + VAT
  2. StorCenter Pro ix4-100 NAS Server, 3.0TB     799,00 Euro + VAT
  3. StorCenter Pro ix4-100 NAS Server, 4.0TB     949,00 Euro + VAT
  4. StorCenter Pro ix4-100 NAS Server, 6.0TB     1.099,00 Euro + VAT

Więcej informacji o produktach Iomega można znaleźć na stronie www.iomega.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu