EBC Solicitors chce wprowadzić w tym roku minimum 3 nowe spółki na NewConnect

Rynek NewConnect wchodzi zdecydowanie w okres ożywienia. EBC Solicitors, autoryzowany doradca rynku NewConnect, przygotowuje kolejne spółki do wejścia na rynek NewConnect. Debiut dwóch holdingów – telekomunikacyjnego oraz z branży nieruchomości – planowany jest na trzeci kwartał br. Każda z tych firm planuje pozyskać z emisji ok. 1 mln zł. EBC w najbliższym czasie chce wprowadzić również na rynek akcje spółki E-Energo S.A.

W bieżącym roku na alternatywnym rynku debiutowało zaledwie dziesięciu emitentów. W roku poprzednim średnia miesięczna liczba debiutów wynosiła pięć spółek. Obecnie liczba przedsiębiorstw notowanych na NewConnect wynosi 91, ale zdaniem obserwatorów rynku szybko powinna przekroczyć 100 podmiotów.

„Obserwujemy zmianę strategii wśród osób zarządzających spółkami. Coraz częściej debiut na rynku NewConnect nie jest już tylko prostą drogą do dokapitalizowania spółki, ale przemyślaną decyzją strategiczną, związaną z etapem rozwoju przedsiębiorstwa”- powiedział Adam Osiński, partner zarządzający w EBC Solicitors Arkadiusz Stryja sp.k. „Emisje są mniejsze, a emitentom przede wszystkim zależy na prestiżu, jaki daje status spółki publicznej i można się spodziewać, że do końca roku liczba notowanych podmiotów znacząco przekroczy 100.” – dodaje Osiński.

EBC Solicitors Arkadiusz Stryja sp.k. współpracowało przy procesie przekształceń i wprowadzaniu na rynek NewConnect takich spółek jak Liberty Group S.A., e-Muzyka S.A. czy IQ Partners S.A. Na obecnym etapie rozwoju E-Energo S.A. nie zamierza pozyskiwać środków w drodze emisji walorów, upublicznione zostaną akcje dotychczasowych akcjonariuszy. Podstawową działalność E-Energo S.A. stanowi nabywanie akcji lub udziałów oraz innych papierów wartościowych. E-Energo S.A. koncentruje się na rynku inwestycji private equity i venture capital. W chwili obecnej spółka oczekuje na rynkowe debiuty spółek w których ma mniejszościowe udziały. Natomiast przygotowywany do debiutu holding telekomunikacyjny to dynamicznie rozwijający się podmiot kontrolujący spółki z branży telekomunikacyjnej i nieruchomościowej. Drugi planujący debiut holding to Platinum Properties Group S.A., która poprzez swoje spółki zależne zajmuje się handlem nieruchomościami mieszkaniowymi i użytkowymi o najwyższym standardzie wykończenia.

Ostatnie ożywienie na rynkach finansowych przyniosło również znaczną poprawę  na rynku NewConnect, o czym świadczy znaczący wzrost obrotów – po 70 mln zł obrotów w pierwszym kwartale bieżącego roku, w drugim kwartale wartość obrotu wyniosła aż 224 mln zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu