Studio.wp.pl w nowej odsłonie

Studio.wp.pl – serwis umożliwiający użytkownikom zamieszczanie w Sieci własnych filmów, zdjęć, plików graficznych i audio – całkowicie zmienił wygląd. Nowy layout i nowy sposób prezentacji materiałów na listach, to tylko część wprowadzonych modyfikacji. Znacznie prostsze stało się również odtwarzanie plików multimedialnych; twórcy witryny zadecydowali bowiem o zaimplementowaniu nowych playerów audio i wideo. Nowością w Studio jest też opcja tworzenia pojedynków.

Dzięki większej rozdzielczości playera wideo, zwiększył  się komfort przeglądania materiałów publikowanych w serwisie. Internauta może wstawić na swoją stronę WWW panoramiczny player wideo, w tzw. standardzie 16:9, w dwóch różnych rozmiarach do wyboru lub jego miniaturę. – wyjaśnia Karolina Kulawiak z Wirtualnej Polski, Kierownik Projektu – Dodaliśmy też możliwość wyboru kategorii tematycznej do tworzonych przez użytkownika albumów oraz opcję dodania okładki do pliku audio. Nowe Studio to tak naprawdę jeszcze więcej zabawy  z materiałami foto, wideo i audio, użytkownicy mogą na przykład tworzyć własne pojedynki na zamieszczone tu materiały.

Pojedynek polega na porównywaniu ze sobą materiałów w konfiguracji „każdy z każdym”. Na końcu prezentowany jest wynik głosowania internautów. Użytkownicy mogą samodzielnie tworzyć pojedynki; z materiałów własnych lub dodanych przez innych korzystających  z serwisu. Można porównywać ze sobą zdjęcia, filmy, pliki audio.

Portal planuje dalsze usprawnienia witryny, takie jak wprowadzenie możliwości odtwarzania filmów w jakości HQ, czy opcja wyboru klatki startowej filmu, która prezentowana będzie na liście materiałów wideo.

Podstawowe funkcjonalności studio.wp.pl to – obok zamieszczania w serwisie zdjęć, filmów, plików audio – tworzenie albumów, opiniowanie, ocenianie i komentowanie opublikowanych w Studio materiałów. Z serwisu można korzystać przez WWW oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego (przeglądanie, odtwarzanie, dodawanie plików).

http://studio.wp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu