SES ASTRA – ASTRA2Connect – Internet szerokopasmowy jako sposób na likwidację białych plam

Dwa lata po uruchomieniu swojej dwukierunkowej usługi szerokopasmowej ASTRA2Connect SES ASTRA, firma należąca do SES (spółki notowanej na giełdzie Erunext Paris oraz w Luksemburgu: SESG), pragnie poinformować o bardzo dobrym przyjęciu usługi przez klientów na rynkach europejskich. ASTRA2Connect jest dostępna w 14 europejskich krajach, m.in. w: Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Włoch, jak również Europy Środkowej i Wschodniej, a obecny przyrost abonentów szacuje się na poziomie 10 000 co kwartał. Wśród firm oferujących usługę ASTRA2Connect są m.in. takie podmioty, jak Deutsche Telekom czy spółka grupy France Telecom.

„Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że ASTRA2Connect została tak dobrze przyjęta na rynku europejskim”, powiedział Norbert Willems, dyrektor zarządzający ASTRA Broadband Services. „Dynamiczny wzrost użytkowników oraz dostępność w 14 krajach europejskich to jasny znak, że oferujemy doskonały produkt dla gospodarstw domowych znajdujących się na obszarach poza zasięgiem sieci szerokopasmowych. ASTRA2Connect jest natychmiast dostępna i nie wymaga dodatkowych inwestycji w istniejącą infrastrukturę telekomunikacyjną. Trzeba tylko zakupić odpowiedni sprzęt do odbioru sygnału satelitarnego.”

  1. – ASTRA2Connect zdobywa co kwartał 10 000 nowych użytkowników
  2. – Usługa oferowana już w 14 krajach Europy
  3. – Prosta instalacja zestawu, dostęp do szerokopasmowego Internetu z dowolnego miejsca w kraju

Dzięki innowacyjnej technologii ASTRA2Connect klient, zwłaszcza ten, który mieszka poza większymi skupiskami miejskimi, może odtąd dysponować alternatywnym, w pełni interaktywnym, zryczałtowanym szerokopasmowym łączem dostępowym do Internetu. W skład zestawu wchodzi – modem, antena satelitarna (średnica 75-80 cm) oraz urządzenie ułatwiające samodzielną instalację. Dodatkowo ASTRA2Connect może być wykorzystywana do usług głosowych (VoIP) i telewizji poprzez odbiór sygnały z głównej pozycji orbitalnej ASTRY 19.2 ° East i 28.2 ° East.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu