Riverbed przyspiesza wózki dziecięce

Riverbed Technology (Nasdaq: RVBD), firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywania danych ogłosiła dzisiaj, że firma Bugaboo, producent innowacyjnych wózków dla niemowląt i dzieci wdrożyła 10 urządzeń Riverbed® Steelhead® i Steelhead Mobile. Dzięki temu zamierza zwiększyć efektywność swojej scentralizowanej infrastruktury IT i poprawić produktywność swoich pracowników oraz obsługę klienta. Według Bugaboo, Riverbed jest absolutnie niezbędną technologią dla ich scentralizowanego środowiska IT. Bez Riverbed, firma Bugaboo byłaby zmuszona zaakceptować słabą wydajność lub kompletnie przebudować swoją infrastrukturę IT.

Bugaboo projektuje i produkuje modne wózki dziecięce, które mogą być używane zarówno w mieście, jak i w podróży. Produkty założonej w 1999 roku i zatrudniającej 800 pracowników firmy, dostępne są już w ponad 50 krajach na świecie. Główną siedzibę Bugaboo ma w Holandii, a ponadto posiada siedem ważnych biur w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Włoszech, Hiszpanii i Francji. Firma jest również właścicielem fabryki w Chinach.

Bugaboo skonsolidowało swoją infrastrukturę  do jednego centrum przetwarzania danych w Amsterdamie. Chociaż  umożliwiło to oszczędności, miało negatywne przełożenie na wydajność aplikacji dla użytkowników pobierających pliki poprzez sieć WAN. Rezultaty tych opóźnień odbiły się na obsłudze klienta.

Guillaume Groen, menedżer ds. infrastruktury w Bugaboo tłumaczy dlaczego decentralizacja centra danych nie była odpowiednim rozwiązaniem: “Nie mogliśmy wszystkiego odwrócić ze względu na koszty i złożoność zaangażowaną w ponowne zainstalowanie lokalnych serwerów w oddziałach. Z kolei zwiększenie przepustowości nie byłoby też żadnym rozwiązaniem, ponieważ wiedzieliśmy, że problemem była latencja”.

Dlatego Groen rozpoczął badanie technologii optymalizacji WAN i za radą swojego resellera ISIT odwiedził  kilka firm, używających technologię Riverbed. W ten sposób zobaczył jak rozwiązanie to sprawdza się w praktyce.

Po kilku wizytach Groen zdecydował  wypróbować urządzenia Steelhead w swoim środowisku. Rezultaty były imponujące: “Zaraz po podłączeniu urządzeń Steelhead widzieliśmy natychmiastową poprawę wydajności aplikacji”, mówi Groen. „Nagle, pliki, które były transferowane przez kilka minut spływały w zaledwie kilku sekund. Steelhead przezwyciężył problem latencji. Dla Bugaboo, Riverbed było idealnym rozwiązaniem.”

Po zakończeniu testów, Bugaboo rozmieściło urządzenia Steelhead w swoich oddziałach i w swoim zakładzie produkcyjnym w Chinach. Firma wdrożyła również rozwiązanie Steelhead Mobile, umożliwiając swoim pracownikom szybki dostęp do plików niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Groen ocenił instalację jako prosty proces: „Inne oferty wymagałyby wielu zmian, które miałyby być wprowadzone wcześniej do naszej sieci. Z Riverbed było jednak łatwiej. Urządzenia Steelhead nie kolidują z integralnością sieci, oprogramowanie RIOS ® jest inteligentne,” kontynuuje. „Rzeczywiste wdrożenie było sprawne i zaskakująco szybkie. To było naprawdę proste.”

„Dzięki Riverbed zachowaliśmy nasze scentralizowane centrum przetwarzania danych, poprawiliśmy czasy reakcji, umożliwiliśmy większą i aktywniejszą współpracę między użytkownikami. Ostatecznie, to wszystko ma bardzo korzystny wpływ na całość doświadczeń klienta obcującego z Bugaboo” mówi Groen.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu