Rekordowe Kaprun 2009 – tłum gwiazd na lodowcu

Siódma edycja Polskich Dni w Kaprun zakończona. W tym roku wzięło w niej  udział blisko 900 uczestników, w tym 50 gwiazd, którym nawet kapryśna pogoda nie była w stanie odebrać ochoty do zabawy ani wspaniałego nastroju…

Tegoroczna edycja Polskich Dni była szczęśliwa dla Waldemara Błaszczyka, który wygrał  zawody narciarskie Salomon Cup o Puchar Salomona. W snowboardzie Pań natomiast niepokonana okazała się Monika Mrozowska, a Anna Guzik zajęła trzecie miejsce. Tak samo jak Bartosz Obuchowicz. W wielkim biegu na orientację Tissot T-Touch Adventure 2009 triumfował Mezo z drużyną. Turniej Pokera bwin to konkurencja, w której drugie miejsce zajęła Anna Guzik, a trzecie Piotr Zelt.

Program wyjazdu był  jak co roku bardzo bogaty. Na początek goście obejrzeli dokumentalny film „Ikizama” o Pawle Nastuli i mogli osobiście porozmawiać zarówno z jego bohaterem jak i producentem Michałem Szymańskim. Po raz pierwszy do Kaprun wybrał się tego lata Cezary Żak z żoną oraz z córką. Bardzo przypadły im do gustu warsztaty kulinarne prowadzone, jak w zeszłym roku, przez Karola Okrasę. Uczono się przyrządzać takie potrawy jak: Troć norweska na surowo z pastą z ciecierzycy, Ginochi – włoskie kopytka z sosami: kurkowym z mlekiem kokosowym czy borowikowym z serem pleśniowym, a także zupy:tajską i gulaszową. Swoje warsztaty kulinarne dla dzieci i ich rodziców poprowadziła także Monika Mrozowska z rodziną. Gotowano między innymi: Purisy, danie kuchni hinduskiej.

Największą atrakcją  Polskich Dni w Kaprun były narty i snowboard w środku lata. Codziennie od rana gwiazdy i goście Polskich Dni jeździli na lodowiec, aby tam testować sprzęt narciarski Salomona, sponsora Polskich Dni i doskonalić swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Narciarskiej Strama Nosal z Zakopanego. Ostatniego dnia odbyły się natomiast Salomon Cup – zawody narciarsko-snowboardowe o puchar Salomona i Polskich Dni w Kaprun. Pogoda spłatała organizatorom figla. Gęsta mgła, śnieg i wiatr – w takich warunkach rozegrano Salomon Cup. Jednak dzięki profesjonalizmowi organizatorów zawodów wszystkim udało się ukończyć je bez wypadków.  Tegoroczna edycja Polskich Dni była szczęśliwa dla Waldemara Błaszczyka, który wygrał zawody narciarskie Salomon Cup o Puchar Salomona. W snowboardzie Pań natomiast niepokonana okazała się Monika Mrozowska, a Anna Guzik zajęła trzecie miejsce. Tak samo jak Bartosz Obuchowicz.

W strugach deszczu rozegrano mecz Polska – Austria, do którego naszych zawodników przygotowywał Tomasz Iwan. Niestety mimo zaciętego pojedynku FC Kaprun pokonało naszą drużynę aż 7 do 2. W Kaprun rozegrano także mecz koszykówki  Tissot bwin Cup 2009. Mecz zainaugurował przygotowania obydwu firm do rozgrywanych już we wrześniu Mistrzostw Europy w Koszykówce.

Ci, którzy od nart wolą tenisa również nie mogli narzekać na nudę. Specjalnie z myślą o nich przygotowano kolejną atrakcję imprezy, którą był turniej tenisowy Wilson Cup 2009. Po zaciętym i bardzo wyczerpującym pojedynku Mezo zajął w nim drugie miejsce.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Tissot T–Touch Adventure 2009 – bieg na orientację z wykorzystaniem zegarka Tissot T–Touch, podczas którego uczestnicy musieli wykonać poprawnie przygotowane dla nich zadania, między innymi: rozstawić i złożyć namiot, zagrać w mini krykieta, rozwiązać zadania logiczne, wspiąć się po drabince alpinistycznej czy jak najmniejszą liczbą uderzeń wbić gwóźdź w pieniek. Nikogo do udziału w tej atrakcji Polskich Dni namawiać nie było trzeba. Nawet Artura Barcisia. Na starcie biegu stawiło się aż 26 zespołów, a więc  aż o 11 więcej niż w roku ubiegłym. Triumfował Mezo wraz z drużyną. Dzielnie radziły sobie też Panie. Drużyna pod dowództwem Moniki Mrozowskiej zajęła 2 miejsce. Na drugim miejscu znalazł się także team o wdzięcznej nazwie „Weterani”, w którym biegli Piotr Zelt, Andrzej Andrzejewski oraz Maks Brzosko. Miejsce trzecie zajął zespół „Mięśniaki” w składzie: Paweł Nastula, Marcin Łopucki i jego syn Dawid.

Dużym zainteresowaniem cieszył się bardzo widowiskowy pokaz mody narciarsko-snowboardowej Salomona i Bonfire. Wzięli w nim udział między innymi: Marek Włodarczyk z synem Patrykiem, Karol Okrasa, Piotr Zelt i Pawel Nastula, a także Panie: Anna Guzik, Daria Widawska, Katarzyna Żak, Katarzyna Skrzynecka. Pokaz prowadziła Iwona Pavlovic. Jurorka „Tańca z gwiazdami” przez cały czas pobytu w Kaprun prowadziła także warsztaty taneczne, w których uczestniczyły między innymi: Daria Widawska i Anna Guzik.  W warsztatach Marii Foryś z YCD oraz Egurolla Dance Studio wzięli natomiast udział: Monika Mrozowska, Ewa Szabatin, a nawet Marcin Mroczek. Chętnych nie brakowało również na warsztatach fitness, prowadzonych przez Easy Line Fitness Club. Gorzowski klub zaprezentował Zumbę, nową odmianę aerobiku.

Portal skionline.pl zaprosił do udziału w Maratonie Rolkowym. Uczestnicy mogli podziwiać region Zell am See – Kaprun, jedno z najpiękniejszych miejsc do uprawiania tej dyscypliny.

Prawdziwy tłum wybrał  się na wycieczkę do Zell am See i rejs statkiem po tamtejszym jeziorze. Wśród wycieczkowiczów nie zabrakło Ewy Gawryluk z rodziną, Cezarego Żaka z rodziną, Pawła Nastuli w komplecie czyli z żoną oraz córkami. Na pokładzie statku była też Sylwia Gliwa ze swoim chłopakiem Szymonem oraz Jacek Brzosko z dziećmi Olą i Maksem. Na trekking z lamami po Kaprun wybrali się natomiast: Karol Okrasa z rodziną oraz Ewa Gawryluk z rodziną.

Tłumnie goście stawili się także na warsztaty winne, które odbywały się w winnicy zamku w Kaprun. Podczas zajęć prowadzonych przez Wojciecha Ziemskiego degustowano aż 8 rodzajów wina z winnicy Kiss z Burgenlandu.

Nowością tegorocznych Polskich Dni był turniej pokera bwin, który co wieczór odbywał  się w Baum Barze w Kaprun. Drugie miejsce w nim zajęła Anna Guzik, a trzeci był Piotr Zelt. Tam też goście bawili się co noc w dyskotece. Rytm ich zabawie nadawał niezmordowany DJ Marek Wacławski z Zakopanego.

Nowością Polskich Dni w Kaprun była również możliwość zadbania o swoje paznokcie, z której skwapliwie korzystały nie tylko Panie. Przez cały czas trwania imprezy Beata Potocka z Akademii Paznokcia wykonywała profesjonalny manicure przy użyciu  kosmetyków China Glaze – ekskluzywnej marki lakierów do paznokci, których wyłącznym dystrybutorem jest Euro Fashion. Z sesji manicure skorzystała w Kaprun między innymi Iwona Pavlovic.

Wśród nowości na liście atrakcji imprezy była także Żołądkowa Akademia Barmańska. Uczestnicy tych warsztatów uczyli się pod okiem profesjonalistów przyrządzać pyszne drinki. A na koniec pochwalili się nabytymi umiejętnościami podczas konkursu barmańskiego. W jego finale odbył się wyjątkowo widowiskowy pokaz sztuki barmańskiej.

Kolejną atrakcją  tegorocznej edycji Polskich Dni były wieczorne imprezy. Wówczas to na zamku w Kaprun królowały gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Bawiono się przy dźwiękach przebojów takich zespołów jak: IRA, Golden Life, Papa D. Dla gości Polskich Dni zaśpiewała Patrycja Markowska oraz Poparzeni kawą 3. – Każda edycja dla mnie jest inna i każda jest lepsza. Atrakcji w tym roku było tyle i tak różnorodne, ale zastanawiamy się czy powinno być ich jeszcze więcej. Te, które oferujemy naszym gościom tak świetnie się sprawdzają, że nie bardzo chcemy z nich rezygnować. A doby się przecież nie rozciągnie. Ale będziemy jeszcze pracować nad programem sportowym, bo coraz więcej gości jest zainteresowanych taką formą wypoczynku w Kaprun. Co do oceny tej edycji – była bardzo udana. Dla mnie najlepsza z dotychczasowych. Przede wszystkim dzięki temu, że są z nami wierni sponsorzy: Tissot, Salomon, bwin, region Zell am See – Kaprun. Dzięki nim możemy naszym gościom zagwarantować tak liczne i tak różnorodne atrakcje – tłumaczy Katarzyna Gałuszka, Prezes Zarządu Agencji Testa Communications.

Sponsorami tegorocznych Polskich Dni były firmy: Salomon, Tissot, bwin oraz region Zell am See – Kaprun. Partnerzy: Kitzsteinhorn, Intercars, Egurolla Dance Studio, Narciarska Szkoła Strama – Nosal, Wilson, Easy Line Fitness Klub, Inter Cars,  Restauracja Moonsfera, Żołądkowa Akademia Barmańska, China Glaze.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Życie na Gorąco, Radio Zet, dziennik Polska The Times, Playboy, Voyage, Shape, interia.pl, Essence, mediarun.pl, skionline.pl oraz vipnews.pl

Pomysłodawcą  i organizatorem imprezy jest Testa Communications.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu