Polacy w Londynie, inwestorzy – zapraszamy do Warszawy

Jeśli wracać, to dokąd? Jeśli inwestować, to gdzie? Warszawska delegacja od dziś przebywająca w Londynie, w ciągu najbliższych trzech dni będzie zapraszać do zamieszkania i inwestowania w Warszawie.

Warszawa, jako szóste polskie miasto, została zaproszona do udziału w projekcie organizacji Poland Street pn. „Wracać? Ale dokąd?”. Dzięki tym działaniom przedstawiciele miast mają szansę spotkać się z polonią mieszkającą w Wielkiej Brytanii i przedstawić im zmiany, jakie nastąpiły od czasu ich wyjazdu. Podczas pobytu w Londynie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz odbędzie szereg spotkań, które mają na celu prezentację Warszawy jako miasta nowoczesnego, dynamicznego i stale się rozwijającego.

Wyjazd jest jednocześnie okazją do przeprowadzenia rozmów z potencjalnymi inwestorami nt. możliwości inwestycyjnych w Warszawie, finansów miasta, emisji euroobligacji oraz planowanych projektów do realizacji na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Delegacja Warszawska planuje również w czwartek i piątek spotkania z władzami Londynu. Będą one szansą na wymianę doświadczeń w związku z organizacją Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. w Londynie i EURO 2012 w Polsce. Tematem rozmów ma być m.in. zapewnienie transportu publicznego oraz bezpieczeństwa w trakcie trwania tak dużych imprez sportowych.

Skład delegacji: Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy, Mirosław Czekaj, skarbnik m.st. Warszawy, Paweł Pawłowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów oraz Tomasz Andryszczyk, Rzecznik Prasowy.

Spotkanie w polonią brytyjską w ramach projektu „Wracać? Ale dokąd?” odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 lipca, w Londynie w hotelu Novotel na Hammersmith, godz. 15:00-20:00.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.polandstreet.org.uk

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu