Korzystniejsze zasady przewozu bagażu

Na pokładach samolotów Air France KLM sprzęt do gry w golfa można przewozić za darmo, inny sprzęt sportowy wliczyć w limit bagażowy, a za podróż kota lub psa zapłacić ryczałtem. Nowe przepisy dotyczące bagażu Air France KLM wprowadziły od lipca br.

Nowością jest zniesienie opłaty za przewóz sprzętu do gry w golfa. Teraz poza limitem bagażowym obowiązującym w danej klasie i strefie można za darmo przewieźć sprzęt ważący nawet 20 kilogramów. Dotychczas na trasach gdzie obowiązuje rozliczanie bagażu według wagi trzeba było zapłacić 20-40 euro, a na tych z rozliczeniem według sztuki – 150 euro.

Inny sprzęt sportowy, taki jak na przykład: narty, rower czy ekwipunek do nurkowania jest teraz wliczany do limitu bagażowego. W przypadku gdy limit bagażowy jest przekroczony, jest pobierana opłata ryczałtowa w zależności od tego dokąd podróżujemy – od 20 do 150 euro.

Przykład: pasażer podróżuje z Warszawy przez Paryż do Maroka. Wiezie plecak o wadze 8 kg oraz rower o wadze 13 kg. Ponieważ łączna waga bagażu (21 kg) nie przekracza dopuszczalnego bezpłatnego limitu, który na tej trasie wynosi 23 kg à pasażer nie ponosi żadnych dodatkowych opłat.

Za zwierzęta na pokładzie – można przewozić tylko psy i koty – obowiązuje teraz opłata ryczałtowa w zależności od trasy podróży od 40 do 160 euro*. Wcześniej pobierano opłatę od sztuki lub w zależności od wagi zwierzaka. Do kabiny możemy zabrać pupila, który z klatką nie waży więcej niż 6 kilogramów. Cięższe zwierzęta (od 6 do 75 kg, łącznie z klatką) podróżują w luku bagażowym.

Przykład: pasażer podróżujący z Warszawy do Paryża z kotem o wadze 4 kg: kot leci w kabinie pasażerskiej za opłatą 40 euro.

* Uwaga – przy przelotach KLM z przesiadką w Amsterdamie, zwierzęta obowiązkowo korzystają  z hotelu dla zwierząt, gdzie są karmione, wyprowadzane i odpoczywają  przed kolejnym lotem. Pasażer ponosi dodatkowo opłatę za pobyt zwierzęcia w tym hotelu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu